Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI’NDAN ÖĞRENCİLERE ONLİNE EĞİTİM DESTEĞİ

Odunpazarı’ndan öğrencilere online eğitim desteği

21 Aralık 2020 Pazartesi

Odunpazarı Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amacıyla Halk Merkezleri- TEGV işbirliği ile online eğitim programı düzenliyor. Temel bilişim teknolojilerini tanımadan temel programlama bilgi ve becerilerini edinmeye birçok çalışmanın yapıldığı online eğitim programına, çocuklar büyük ilgi gösteriyor.

Eğitimde eşitliği savunan Odunpazarı Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle eğitimde yaşanan aksaklıkları gidermek ve öğrencilere destek olmak amacıyla başlattığı online eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Birçok kurum ve kuruluş ile protokol imzalayarak öğrencilere online eğitim desteği sunan Odunpazarı Belediyesi, son olarak Halk Merkezleri ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ile online eğitim programları düzenledi.

Gerçekleştirilen online eğitim programına, şimdiye kadar 100 çocuk kayıt yaptırdı. Çocukların boş gün ve saatlerine göre programlama yapılırken, çocuklar oyun, keşif, deneyim ve paylaşımlarla dolu eğitim süreci geçirdi. Online eğitim programına katılan çocuklar, bilgilerini tazeleyip aktif öğrenme metotları ve oyunlarla keyifli vakit geçiriyor.

Online eğitim programına katılan çocuklar, kendilerine bu imkanı sunan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TEGV ve Odunpazarı Belediyesi Halk Merkezi çalışanlarına teşekkür etti.  

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.