Odunpazarı Belediyesi’nden ücretsiz kuduz aşısı

"Kırsal Hizmetler Müdürlüğü kuduz hastalıklarına karşı insan ve hayvan sağlığını korumak amacıyla, Eskişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile işbirliği"

Odunpazarı Belediyesi’nden ücretsiz kuduz aşısı
Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Zoonoz (kuduz vb.) hastalıklarına karşı insan ve hayvan sağlığını korumak amacıyla, Eskişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile işbirliği yapıyor. 

Odunpazarı Belediyesi, insan ve hayvan sağlığı açısından ölümcül riskler barındıran kuduz hastalığını önlemek için harekete geçti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı il müdürlüğünden kuduz aşılarını ücretsiz alan belediye ekiplerimiz kampanya başlattı. Başlatılan kampanya kapsamında ilk önce, 200 sahipli hayvanın kuduz aşıları uygulanacak.

Belediye ekiplerinin tüm sokak hayvanlarını daha önce kuduza karşı aşıladıklarını belirten yetkililer, sahipli hayvanların da aşılarının aksamaması için bu uygulamayı başlattıklarını belirtti. 

Sahipli kedi ve köpeklerin aşılama işlemi Nisan ayı sonuna kadar devam edecek. Sahipli kedi ve köpeklerini karneleriyle birlikte Odunpazarı Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezine getiren vatandaşlar, kedi ve köpeklerinin kuduz aşılarını ücretsiz olarak yaptırabilecek.

Ayrıca, karnesi olmayan hayvanlar için de karne düzenlenecek.

29.03.2017 13:42