Çocuklar 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı

"Odunpazarı Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine çocuklar tarafından gerçekleştirilecek olan tiyatro gösterimi ile başladı."

Çocuklar 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı
Odunpazarı Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine çocuklar tarafından gerçekleştirilecek olan tiyatro gösterimi ile başladı. 

Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen tiyatro gösterimine Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un yanı sıra, Başkan Kurt’un makamını devrettiği Tükmentokat İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Beyzanur Kunt, Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, çok sayıda çocuk ve velileri katıldı.  

Ihlamurkent Oyunpazarı Gündüz Bakım Evi ve Kreşi öğrencileri tarafından gerçekleşecek tiyatro gösterimine, öğrenciler drama hocaları ve işaret dili eğitmeni tarafından yapılan çalışmalarla hazırlandı.  OMEK keman kursu öğrencilerinin de yer aldığı tiyatro gösteriminde çocuklar; 23 Nisan, Atatürk, Egemenlik ile ilgili şarkılar söyleyerek, dans gösterileri yaptı.

ÇOCUKLARA ARMAĞAN EDİLEN TEK BAYRAM

Tiyatro Gösteriminde konuşan Başkan Kurt, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın çocuklara armağan edilen tek bayram olduğuna dikkat çekti. Başkan Kurt konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Gelecek için, gelecek kuşaklar için düşünen, çalışan atalarımız bugünü bu nedenle armağan etmiş. Bizlere de sahip çıkmak kalıyor. Egemenliğin kayıtsız, şartsız millette olduğunu sonsuza kadar haykıracağız. Bayramınızı kutluyorum.”

“BARIŞ DOLU BİR DÜNYA ÖZLEMİYLE ARKADAŞLARIMIN BAYRAMINI KUTLUYORUM”

Başkan Kurt’un makamını devrettiği minik Başkan Beyzanur Kunt ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Değerli konuklar, bugün Odunpazarı Belediye Başkanı olarak aldığım görev beni çok gururlandırdı. Atatürk’ün izinde, egemenlik ve bağımsızlığın bekçisi bir belediyede yaşamaktan gurur duyuyorum. Belediye Başkanımız Kazım Kurt’a bizleri düşündüğü için teşekkür ediyor, barış dolu bir dünya özlemiyle tüm arkadaşlarımın bayramını kutluyorum. “

23 NİSAN KUTLAMALARI 30 NİSAN’DA

Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan kutlamaları ise hava muhalefeti nedeni ile 30 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek. Odunpazarı Meydanı’nda yapılacak olan 23 Nisan kutlamaları 13.30-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek. 23 Nisan kutlamalarında animasyon’dan sokak oyunlarına, yüz boyama, resim çalışmalarından halk oyunlarına birçok etkinlik ve gösteri düzenlenecek.

  • Çocuklar 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı
  • Çocuklar 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı
  • Çocuklar 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı
  • Çocuklar 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı
  • Çocuklar 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı
  • Çocuklar 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı
23.04.2017 16:05