Basına ve Kamuoyuna;

Habere konu olan Alaaddin Park’taki süs havuzumuz ve diğer parklarımızda yer alan süs havuzlarımız gün içerisinde belirli aralıklarla temizlenmektedir.

Basına ve Kamuoyuna;
16.09.2020 Çarşamba Günü bazı basın yayın organlarında ve internet sitelerinde Alaadin Park’ta bulunan süs havuzumuz ile ilgili ‘Süs havuzu çöp havuzu oldu’ başlıklı bir haber yayınlanmıştır. Hissettiğimiz sorumluluk ve hemşehrilerimizin zihinlerinde oluşması muhtemel soru işaretleri nedeniyle söz konusu haber ile ilgili açıklama yapma gereği duyduk. 

Habere konu olan Alaaddin Park’taki süs havuzumuz ve diğer parklarımızda yer alan süs havuzlarımız gün içerisinde belirli aralıklarla temizlenmektedir. Fotoğrafın çekildiği gün de sabah 08.00-18.00 saatleri arasında gerekli temizlik işlemleri yapılmış hatta bu işlemler sonrasında süs havuzunun fotoğrafları çekilerek, birim amirlerine gönderilmiştir. 

Ancak bazı sorumsuz vatandaşlarımız, ne yazık ki çöplerini ve atıklarını çöp kutları yerine süs havuzlarına ya da yerlere atmaktadır. Çöp kutuları hatta geri dönüşüm kutularına atılması gereken çöpler ve atıklar süs havuzlarına atılarak çevre kirletilmekte ve kötü görüntüler oluşturulmaktadır. Haberde yer alan duyarlı vatandaşlarımıza gösterdikleri ‘duyarlılık’ için teşekkür ederiz. Çöplerini ve atıklarını çöpe atmayarak çevre kirliliğine neden olan vatandaşlarımızı ise kınayarak, ‘duyarlı davranmaya’ davet ediyoruz.
16.09.2020 14:28