CHP Milletvekilleri Kaboğlu ve Özdemir Başkan Kurt'u ziyaret etti

Başkan Kurt, Kaboğlu ve Özdemir bir süre genel siyaset ve yerel seçimler üzerine sohbet etti.

CHP Milletvekilleri Kaboğlu ve Özdemir Başkan Kurt'u ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekilleri Prof. Dr İbrahim Kaboğlu ve Dr. Sibel Özdemir, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarette; Başkan Kurt, Kaboğlu ve Özdemir bir süre genel siyaset ve yerel seçimler üzerine sohbet etti. Sohbetin ana gündem maddesi ise Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilen ve 23 Haziran’da tekrar gerçekleşecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Seçimleri oldu.

31 Mart ‘ta gerçekleşen Yerel Seçimlerde tekrar Odunpazarı Belediye Başkanı seçilen Başkan Kurt’u tebrik eden Milletvekilleri Kaboğlu ve Özdemir, Başkan Kurt’a yeni döneminde başarılar diledi. Eskişehir’deki başarılı belediyecilik örneklerini artık İstanbul’da da görmek istediklerini vurgulayan Kaboğlu ve Özdemir, “23 Haziran’dan sonra İstanbul’da da başarılı belediyecilik örneklerini göreceğiz, biz buna inanıyoruz. İstanbul halkı da bu özlemini tekrar sandığa taşıyacaktır” dedi.

CHP İstanbul Milletvekilleri Prof. Dr İbrahim Kaboğlu ve Dr. Sibel Özdemir’e nazik ziyaretleri için teşekkür eden Başkan Kurt, “Odunpazarı’nda halkçı, sosyal demokrat, katılımcı ve şeffaf bir anlayış ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonra da Eskişehir’de yer alan demokratik kitle örgütleri ile daha fazla iş birliği yaparak katılımcı anlayışımızı genişleteceğiz. Biz, Odunpazarı’nı Odunpazarlı ve Eskişehirli hemşerililerimizle birlikte yönetiyoruz” diye konuştu. YSK tarafından iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Seçimlerine de değinen

Başkan Kurt, “YSK hukuku, demokrasiyi ve İstanbul halkının iradesini ayaklar altına alan bir karara imza attı. 23 Haziran’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri tekrarlanacak, ben İstanbul halkının gereken cevabı sandıkta vereceğine inanıyorum. Her şey çok güzel olacak, buna inanıyorum” dedi.  

18.05.2019 13:52