Kazım Kurt: “Türkiye’de bir bütünüz”

Kazım Kurt,vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Yenidoğan Mahallesi’ni ziyaret eden Başkan Kurt, önünden geçtiği bir kahveye girerek vatandaşlarla buluştu.

Kazım Kurt: “Türkiye’de bir bütünüz”

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt,vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Yenidoğan Mahallesi’ni ziyaret eden Başkan Kurt, önünden geçtiği bir kahveye girerek vatandaşlarla buluştu. Vatandaşlara 5 yılda Odunpazarı Belediyesi’nde yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Kurt, vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini de dinledi.  Başkan Kurt, vatandaşlarla güncel siyasetten 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlere kadar birçok konuda sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim mitinglerinde yaptığı konuşmalara değinen Başkan Kurt, “Türkiye’de insanları ötekileştirerek benden olanların hepsi çok iyi, benden olmayanlar dinsiz ya da PKK’lı gibi ayrıştırmalar doğru değil. Biz Türkiye’de bir bütünüz. Bu sınırlar içerisinde birlikte yaşamak zorundayız ve birlikte yaşayacağız. Kürdüyle Türküyle, Lazıyla Çerkeziyle ya da Alevisiyle Sünnisiyle, biz bu topraklarda birlikte yaşamak zorundayız. Birbirimizle aynı şeyi düşünmeyebiliriz. Olaylara aynı noktadan bakmayabiliriz, ama sonuçta bu vatan hepimizin. Bu vatana bir saldırı olduğu zaman hepimiz karşı çıkarız. Cumhurbaşkanı’nın görevi de bu insanları bir bütün içinde tutmaktır, korumaktır, kollamaktır” dedi.

“ODUNPAZARI’NI KATILIMCI ANLAYIŞ İLE YÖNETTİK”

Odunpazarı Belediyesi’nde 5 yıl boyunca yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Kurt, Odunpazarı’nı katılımcı yönetim anlayışı ile yönettiklerini söyledi. Demokratik kitle örgütleri,meslek odaları ve sendikalar ile bir araya gelerek görüşler aldıklarını belirten Başkan Kurt, onlardan önerilerini dikkate alarak plan ve proje geliştirdiklerini kaydetti. “Hedefimiz şeffaf, katılımcı ve hesap verebilen bir Odunpazarı idi, biz de bunu yaptık ”diyen Başkan Kurt, konuşmasına şöyle devam etti: “Odunpazarı Kent Konseyini kurduk. Kent konseyi bünyesinde mahalle meclisler oluşturduk. Dernekleri o çatı altında topladık ve yaptığımız her işte onlara danışarak hareket ettik.”

  • Kazım Kurt: “Türkiye’de bir bütünüz”
  • Kazım Kurt: “Türkiye’de bir bütünüz”
  • Kazım Kurt: “Türkiye’de bir bütünüz”
  • Kazım Kurt: “Türkiye’de bir bütünüz”
08.03.2019 14:28