Kazım Kurt’a işçi sınıfına destek teşekkürü

Sendikalaştıkları için işten çıkarılan Reysaş Taşıt Muayene İstasyonlarında çalışan işçiler, karşı karşıya kaldıkları bu haksızlığa karşı direniş başlattı.

Kazım Kurt’a işçi sınıfına destek teşekkürü

Sendikalaştıkları için işten çıkarılan Reysaş Taşıt Muayene İstasyonlarında çalışan işçiler, karşı karşıya kaldıkları bu haksızlığa karşı direniş başlattı. Direnişlerinde 40 günü geride bırakan işçiler, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret edere, direnişlerine ve işçi sınıfına verdiği destek için teşekkür etti.

Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarete DİSK Nakliyat İş Eskişehir Şube Başkanı Ali Özçelik ve direnişteki Reysaş Taşıt Muayene İstasyonu işçileri katıldı.

Direnişlerinin 40’ıncı günüde olduklarını kaydeden Özçelik, Başkan Kurt’un kendilerine yakacak yardımı yaptığını söyledi. Kazım Kurt’u taşeron işçiliğe karşı tutumundan ve işçi sınıfına yaklaşımından tanıdıklarını belirten Özçelik, kendilerine ve işçi sınıfına verdiği destek için Kazım Kurt’a teşekkür etti. İşe geri dönmekte kararlı olduklarını belirten Özçelik, bu hukuksuzluk sona erinceye kadar direneceklerinin altını çizdi.

İşçilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurt, işçilere direnişlerinde başarılar diledi. Odunpazarı Belediyesi olarak direnişteki Reysaş Taşıt Muayene İstasyonları İşçilerinin ve işçi sınıfının yanında olmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Kazım Kurt, “İşçi sınıfı haklarını mücadele ederek kazandı. Bu tarih boyunca hep böyle oldu. Bundan sonra da işçiler, hakları için mücadele etmek zorunda. Grevlerin yasaklandığı, iktidarın patronların kasalarını koruduğu bir dönemden geçiyoruz. Buna dur diyecek olan da yine işçiler ve işçi sendikaları olacaktır. Ben direnişinizde size başarılar diliyorum. Umarım bir an önce istekleriniz yerine getirilir ve başarı ile direnişinizi sonlandırırsınız” dedi.

30.12.2018 13:22