Şikayet sayısında büyük düşüş

"Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü çalışmalarına yıl boyunca aralıksız devam ediyor."

Şikayet sayısında büyük düşüş
2.5 yıl önce 500’dü şimdi 130

Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü çalışmalarına yıl boyunca aralıksız devam ediyor. 

Gerçekleştirdiği ilaçlama çalışmalarıyla Yaz ve Kış aylarında vatandaşları sinek ve haşerelerden kurtaran Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü bu sayede belediyeye gelen şikâyetleri de azalttı. 2014 yılında ilaçlama ile ilgili 500 adet şikâyet alan Odunpazarı Belediyesi, bu rakamı 2015 yılında 250’ye, 2016 yılında 130 adet şikâyete düşürdü. 

2016 Yazını ilaçlama konusunda sorunsuz geçiren Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü kışlak mücadelesine başladıklarını belirtti.

Çevresel rahatsızlıkların önlenebilmesi için kış aylarını logar ve yer altı yapısında geçiren haşerelere karşı yapılan, Kışlak Mücadelesi olarak anılan uygulamanın önemine dikkat çeken yetkililer, Odunpazarı Bölgesinde bulunan 3 bin 200 adet logarın her ay ilaçlanacağını ve bu çalışmanın 5 ay süreceğini belirtti.  

Bazı binalarda uygun olmayan gider sistemlerinin olmasından dolayı, logarlara uygulanan ilacın kimi evlerde giderlerden çıkışı olabileceğini söyleyen yetkililer, ilacın insan sağlığı açısından zararsız olduğunu, ancak huzursuz olunması durumunda ekipleri uyarmaları tavsiyesinde bulundu.

11.12.2016 14:32