Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI ENDÜSTRİ 4.0’A HAZIRLANIYOR

Odunpazarı Endüstri 4.0’a hazırlanıyor

9 Aralık 2020 Çarşamba

Odunpazarı Belediyesi, Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi’nde düzenlediği atölye çalışmalarına online ortamda devam ediyor. Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen atölye çalışmalarından biri de, Endüstri 4.0 Dördüncü Sanayi Devrimi Dijital Dönüşüm.

Elektrik Yüksek Mühendisi Gürcan Banger’in düzenlediği, Endüstri 4.0 Dördüncü Sanayi Devrimi Dijital Dönüşüm atölyesine gençler büyük ilgi gösteriyor. Bilişim teknolojileri ile endüstriyi bir araya getirmeyi hedefleyen Endüstri 4.0 atölyesinde, gelecekte düşük maliyetli, az yer kaplayan, az enerji harcayan, az ısı üreten, ancak bir o kadar da yüksek güvenilirlikte çalışan endüstri sistemine nasıl geçileceği konuları anlatılıyor. İnteraktif olarak gerçekleşen atölye çalışmasında, akıllı ve bağlantılı nesne kavramı, sensör teknolojileri ve kimlik tanıma, bilişim ve yapay zekâ, büyük veri ve analitikler, bulut bilişim ve hizmetlerin interneti, robotlar ve siber-fiziksel sistemler, sistem entegrasyonları, siber güvenlik, artırılmış gerçeklik, yeniçağda öğrenme, beceriler, geleceğin meslekleri ve istihdam konuları üzerinde duruluyor. Yaklaşık bir saat süren atölye çalışmasında, sunum dışında örnek uygulama videoları da katılımcılarla paylaşılıyor.

Her Salı saat 20:00’de Zoom üzerinden gerçekleşen atölye çalışmasına katılmak isteyen vatandaşlar odunpazarıgenclik instagram sayfasından DM yoluyla kayıt yaptırabilirler. 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.