Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

NİSAN 2019 MECLİS KARAR ÖZETİ


12 NİSAN 2019-MECLİS KARARLARI ÖZETİ

1- Meclis 1’inci ve 2’inci Başkan Vekilliği ile ilgili seçim için Meclis 1’inci Başkan Vekilliğine Nihat ÇUHADAR, Meclis 2’inci Başkan Vekilliğine ise Aydın ÜNLÜCE aday oldular. Belediye Meclisimizce yapılan “Gizli” oylama sonucunda; Meclis 1’inci Başkan Vekilliğine aday olan Nihat ÇUHADAR, 22 oy, Meclis 2’inci Başkan Vekilliğine aday olan Aydın ÜNLÜCE 22 oy almıştır. (15 oy boş) Buna göre, Belediye Meclisimizce; Yapılan “Gizli” oylama neticesinde; Belediye Meclis Üyelerinden Meclis 1’inci Başkan Vekilliğine 22 oy alan Nihat ÇUHADAR, Meclis 2’inci Başkan Vekilliğine 22 oy alan Aydın ÜNLÜCE, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 19’uncu maddesi gereğince; seçilmişlerdir.

2- İki Asil, İki Yedek Meclis Divan Katipliği seçimi için; Asil Üyeliğine Cahide TETİK, Sibel ERENOĞLU, Yedek Divan Katipliğine ise; Kadir KODAK, Dilaver ATAY aday oldular. Belediye Meclisimizce yapılan “Gizli” oylama sonucunda; Asil Divan Katipliğine aday olan Cahide TETİK 22 oy, Sibel ERENOĞLU 22 oy, almıştır. 15 oy boş. Yedek Divan Katipliğine aday olan Kadir KODAK 22 oy, Dilaver ATAY 22 oy almıştır. 15 oy boş. Buna göre Belediye Meclisimizce; Yapılan “Gizli” oylama neticesinde; Asil Divan Katipliğine; 22’şer oy alan, Belediye Meclis Üyeleri Cahide TETİK, Sibel ERENOĞLU, Yedek Divan Katipliğine ise; 22’şer oy alan, Belediye Meclis Üyeleri Kadir KODAK, Dilaver ATAY, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 19’uncu maddesi gereğince; seçilmişlerdir.

3- Üç Kişilik Belediye Encümen Üyeliği için Dilaver ATAY, Halil İbrahim BİLİCİ, Sibel YEŞİLDAL, Yasin ATIŞKAN, Şükrü AKBIYIK, Ramazan KARAMANLI aday oldular. Belediye Meclisimizce yapılan “Gizli” oylama sonucunda; Dilaver ATAY, 22 oy, Halil İbrahim BİLİCİ 22 oy, Sibel YEŞİLDAL 22 oy, Yasin ATIŞKAN 15 oy, Şükrü AKBIYIK 15 oy, Ramazan KARAMANLI 15 oy almıştır. Buna göre, Belediye Meclisimizce; Yapılan “Gizli” oylama neticesinde en çok oy alan; Belediye Meclis Üyelerinden 22 oy alan Dilaver ATAY, 22 oy alan Halil İbrahim BİLİCİ, 22 oy alan Sibel YEŞİLDAL, bir yıl süre ile 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 33’üncü maddesinin “a” bendi gereğince; Belediye Encümen Üyeliğine seçilmişlerdir.

4- Belediye Meclisimizce; İmar Komisyonunun üye sayısının beş kişi olmasına karar verildiğinden; 5 Kişilik İmar Komisyonu Üyeliği için yapılan işaretle oylama sonucunda; 37’şer oy alan Belediye Meclis Üyeleri Serdar AKSOY, Fevzi KABUL, Adnan Evren OLÇAY, Hakan PARLAKGÜN, Yasin ATIŞKAN, bir yıl süre ile 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 24’üncü maddesi gereğince; İmar Komisyonu Üyeliğine seçilmişlerdir.

5- Belediye Meclisimizce; Plan ve Bütçe Komisyonunun üye sayısının beş kişi olmasına karar verildiğinden; 5 Kişilik Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği için yapılan işaretle oylama sonucunda; 37’şer oy alan Belediye Meclis Üyeleri Yavuz METİN, Kadir KODAK, Saffet ÇELEN, Yüksel YOLDAŞ, Mustafa ÜNAL, bir yıl süre ile 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 24’üncü maddesi gereğince; Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğine seçilmişlerdir.

6- Belediye Meclisimizce; Hukuk Komisyonunun üye sayısının beş kişi olmasına karar verildiğinden; 5 Kişilik Hukuk Komisyonu Üyeliği için yapılan işaretle oylama sonucunda; 37’şer oy alan Belediye Meclis Üyeleri Aydın ÜNLÜCE, Emre GENÇ, Mustafa KOSKU, Mehmet BİLGİN, Özlem YALÇIN, bir yıl süre ile 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 24’üncü maddesi gereğince; Hukuk Komisyonu Üyeliğine seçilmişlerdir.

7- Belediye Meclisimizce; Çevre, Sağlık ve Sosyal İşler Komisyonunun üye sayısının beş kişi olmasına karar verildiğinden; 5 Kişilik Çevre, Sağlık ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliği için yapılan işaretle oylama sonucunda; 37’şer oy alan Belediye Meclis Üyeleri Hüdai DOĞU, Ömer Faruk İNAN, Cahide TETİK, İsmet KOYUNCU, Mehmet KIYAK, bir yıl süre ile 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 24’üncü maddesi gereğince; Çevre, Sağlık ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliğine seçilmişlerdir.

8- Belediye Meclisimizce; Parklara İsim Verilmesi Komisyonunun üye sayısının beş kişi olmasına karar verildiğinden; 5 Kişilik Parklara İsim Verilmesi Komisyonu Üyeliği için yapılan işaretle oylama sonucunda; 37’şer oy alan Belediye Meclis Üyeleri Sibel ERENOĞLU, Musa KORKMAZ, Hüdai DOĞU, Ramazan KARAMANLI, Eyüp CAN, bir yıl süre ile 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 24’üncü maddesi gereğince; Parklara İsim Verilmesi Komisyonu Üyeliğine seçilmişlerdir.

9- Belediye Meclisimizce; İçkili Yerler Tespit Komisyonunun üye sayısının beş kişi olmasına karar verildiğinden; 5 Kişilik İçkili Yerler Tespit Komisyonu Üyeliği için yapılan işaretle oylama sonucunda; 37’şer oy alan Belediye Meclis Üyeleri Ömer Faruk İNAN, İrfan KILINÇ, Ali Haydar ÇELİK, Fatih Mehmet ÖZLÜ, Şükrü AKBIYIK, bir yıl süre ile 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 24’üncü maddesi gereğince; İçkili Yerler Tespit Komisyonu Üyeliğine seçilmişlerdir.

10- Belediye Meclisimizce; Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunun üye sayısının beş kişi olmasına karar verildiğinden; 5 Kişilik Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyeliği için yapılan işaretle oylama sonucunda; 37’şer oy alan Belediye Meclis Üyeleri Sibel ERENOĞLU, Sibel YEŞİLDAL, Kadir KODAK, Büşra Yeşim ASLANTAŞ, Selcen KENT bir yıl süre ile 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 24’üncü maddesi gereğince; Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyeliğine seçilmişlerdir.

11- Belediye Meclisimizce yapılan görüşme ve işaretle oylama neticesinde; Belediyemizi Tarihi Kentler Birliği Meclisinde temsil etmek üzere; Doğal üye olarak Belediye Başkanı Av. Kazım KURT, Asil Üyeliğe : 22 oy alan Belediye Meclis Üyesi İrfan KILINÇ, Yedek Üyeliğe ise 22 oy alan Belediye Meclis Üyesi Sibel YEŞİLDAL seçilmişlerdir. (CHP 22 Kabul, AKP 15 Ret)

12- Belediye Meclisimizce yapılan görüşme ve işaretle oylama neticesinde; Belediyemizi Sağlıklı Kentler Birliği Meclisinde temsil etmek üzere; Doğal üye olarak Belediye Başkanı Av. Kazım KURT ve 22’şer oy alan Belediye Meclis Üyeleri Cahide TETİK, Ömer Faruk İNAN seçilmişlerdir. (CHP 22 Kabul, AKP 15 Ret)

13- Belediye Meclisimizce yapılan görüşme ve işaretle oylama neticesinde; İç Anadolu Belediyeler Birliği Meclisinde görev yapmak üzere; Belediyemizi temsilen doğal üye Belediye Başkanı Av. Kazım KURT’un dışında; 4 Asil Üyeliğe 22’şer oy alan Belediye Meclis Üyeleri Nihat ÇUHADAR, İbrahim ARSLAN, Figen KAHYA, Emre GENÇ, 2 Yedek Üyeliğe ise 22’şer oy alan Belediye Meclis Üyeleri Dilaver ATAY ve İrfan KILINÇ, İç Anadolu Belediyeler Birliği Tüzüğü ve 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu gereğince seçilmişlerdir. (CHP 22 Kabul, AKP 15 Ret)

14- Belediyemizin kısa vadeli borç finansmanında kullanılmak üzere; İller Bankası, Kamu Bankaları veya Özel Bankalardan kredi temini için Belediye Başkanı Av. Kazım KURT’a yetki verilmesi ile ilgili Başkanlık yazısının incelenmek üzere; Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesine “Oybirliği” ile karar verildi.

15- Mülkiyeti Belediyemize ait Karapınar Mahallesi 3873 ada, 2 parsel 1.340,78 m² miktarlı taşınmazın satışına ilişkin Başkanlık yazısının incelenmek üzere; Plan ve Bütçe-Hukuk Ortak Komisyonuna havalesine “Oybirliği” ile karar verildi.

16- Belediye Meclisimizce yapılan görüşme neticesinde; Meclis Başkanı Kazım KURT tarafından birleşime son verilerek; Belediye Meclisimizin 2019 Nisan Ayı Olağan Meclis toplantısı 8’inci birleşim 1’inci oturumunun 16 Nisan 2019 Salı günü saat 17.30’da yapılması ve gündemdeki komisyonlara havale edilen konular ile Odunpazarı Belediyesinin 2018 Yılı Faaliyet Raporunun söz konusu tarihte görüşülmesi şeklindeki sözlü önergenin kabulüne, “Oybirliği” ile karar verildi.

16 NİSAN 2019 MECLİS KARARLARI ÖZETİ

1- 12.04.2019 tarih ve 7/83 sayılı Meclis Kararı İle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Belediyemizin kısa vadeli borç finansmanında kullanılmak üzere; İller Bankası, Kamu Bankaları veya Özel Bankalardan 60 ay vadeli ve gerekmesi durumunda teminat vermek koşuluyla 11.400.000-TL kredi temini için Belediye Başkanı Av. Kazım KURT’a yetki verilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporunun kabulüne, “Oybirliği” ile karar verildi.

2- 12.04.2019 tarih ve 7/84 sayılı Meclis Kararı İle Plan ve Bütçe-Hukuk Ortak Komisyonuna havale edilen, Mülkiyeti Belediyemize ait Karapınar Mahallesi 3873 ada, 2 parsel 1.340,78 m² miktarlı taşınmazın satışına ilişkin Plan ve Bütçe-Hukuk Ortak Komisyonu Raporunun kabulüne, “Oybirliği” ile karar verildi.

3- Belediye Meclisimizce; Meclis 1’inci Başkan Vekili Nihat ÇUHADAR’ın Başkanlığında yapılan görüşme ve işaretle oylama neticesinde; Odunpazarı Belediyesinin 2018 Yılı Faaliyet Raporunun kabulüne, Başkanlık yazısı doğrultusunda, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 56’ıncı maddesi ve Kamu İdarelerince Hazırlanacak Faaliyet Raporları Hakkında Yönetmeliğin İdare Faaliyet Raporu başlıklı 11.maddesinin 3.fıkrası gereğince; “Oyçokluğu” ile karar verildi. (22 Kabul, 15 Ret, CHP Kabul, AKP Ret, 1 Kişi İzinli)

4- Meclis 1’inci Başkan Vekili Nihat ÇUHADAR tarafından birleşime son verilerek; Odunpazarı Belediye Meclisimizin 2019 Mayıs Ayı Olağan Meclis toplantısı 9’uncu birleşim 1’inci oturumunun 02 Mayıs 2019 Perşembe günü saat 17.30’da Odunpazarı Belediye Meclisi toplantı salonunda yapılması şeklindeki sözlü önergesinin kabulüne, “Oybirliği” ile karar verildi.

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.