Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI’NA BİR ÖDÜL DE SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ’NDEN

Odunpazarı’na bir ödül de Sağlıklı Kentler Birliği’nden

27 Eylül 2021 Pazartesi

Hayata geçirdiği projelerle Odunpazarı’nın adını tüm Türkiye’ye duyuran Odunpazarı Belediyesi, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 12’incisi düzenlenen “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması”nda juri özel ödülünü kazandı.

Odupazarı Belediyesi’nin de üyesi olduğu Sağlıklı Kentler Birliği tarafından 12’incisi düzenlenen “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması”nın kazananları belli oldu. 32 üye belediyenin 84 projeyle yer aldığı yarışmada, Odunpazarı Belediyesi “2021 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama” kategorisinde Arıköy Projesi ile jüri özel ödülüne layık görüldü. 

BALLAR HALK MARKET İLE İHTİYACI OLAN VATANDAŞLARA ULAŞTIRILIYOR

Arıköy, ülke ortalamasının altında seyreden bal üretimini artırmak için, Eskişehir’in Akpınar mahallesinde 35 dönümlük bir alan üzerine kuruldu. Arıcılık için gerekli olan botanik bilgisinden, temel ve ileri düzey arıcılığa, kovan bilgisinden pazarlama stratejilerine kadar birçok konuda teorik ve pratik eğitimin verildiği Arıköy’de, uygulamalı ve teorik olarak dünyada ve ülkemizde uygulanan en gelişmiş arıcılık teknikleri öğretiliyor. Arıköy’den elde edilen ballar ise Halk Market aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor. 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.