Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

MEMİK KİBARKAYA’NIN RESİMLERİ ODUNPAZARI’NDA SERGİLENECEK

Memik Kibarkaya’nın resimleri Odunpazarı’nda sergilenecek

9 Şubat 2021 Salı

Fırçasız ressam olarak bilinen ve kendi bulduğu teknikle resimler yapan Memik Kibarkaya, Anadolu insanının portrelerinin yoğunlukta olduğu özel bir seçkisini Odunpazarı Belediyesi’ne verdi. Kazım Kurt’un Odunpazarı Belediye Başkanı olduğu sürece Odunpazarı Belediyesi tarafından sergilenebilecek bu eserler. Eserler, pandemi sonrasında Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi’nde sergilenmeye başlanacak. 
    
Konu ile ilgili görüşmek için Odunpazarı Belediyesi’ne gelen Ressam Memik Kibarkaya, Başkan Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarette, Başkan Kurt ile Kibarkaya sanattan siyasete, Kibarkaya’nın resim tekniğinden Odunpazarı Belediyesi’nin sanata desteğine kadar birçok konuda sohbet etti. 

BAŞKAN KURT’A TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Kurt’a resim tekniğini ve kullandığı malzemeleri anlatan Memik Kibarkaya, resim yaparken uzay teknolojisinde kullanılan kağıt üzerine yağlı pastel ve bazı boyaları harç yapıp kullandığını belirtti. Resimlerini fırça kullanmadan, kendi geliştirdiği teknik ile sadece parmaklarıyla yaptığını söyleyen Kibarkaya, Başkan Kurt’un her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduğunu kaydetti. Kibarkaya, Başkan Kurt’a Eskişehir’in sosyal ve kültürel hayatına yaptığı katkılar için teşekkür etti. Anadolu insanının portre resimlerinin yoğunlukta olduğu çalışmalarını Odunpazarı Belediyesi’ne hibe eden Kibarkaya, bu resimlerin Kazım Kurt’un Odunpazarı Belediye Başkanı olduğu sürece Odunpazarı’nda sergileneceğini duyurdu.

USTA İSİMLERE EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN GURUR DUYUYORUZ

Ressam Memik Kibarkaya’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurt, Odunpazarı’nı kültürün, sanatın merkezi yapmak için çalıştıklarını söyledi. Sanat ve edebiyat dünyasının usta isimlerine Odunpazarı’nda ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını kaydeden Başkan Kurt, Memik Kibarkaya’nın da kendi geliştirdiği teknik ile yaptığı resimleri Odunpazarı’nda sergilemekten onur duyacaklarını belirtti. Başkan Kurt, Ressam Memik Kibarkaya’nın resimlerinin pandemi sonrasında Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi’nde sergilenmeye başlayacağını açıkladı. 
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.