Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ZİYA YEKTA ÖZKAN’IN "İTİRAF-İTİRAZ" SERGİSİ AÇILDI

Ziya Yekta Özkan’ın "İtiraf-İtiraz" Sergisi açıldı

18 Eylül 2023 Pazartesi

Odunpazarı Belediyesi Şehrin Ateşi Seramik Galerisi, serüvenine Ziya Yekta Özkan’ın "İtiraf-İtiraz" sergisi ile devam ediyor. Şehrin Ateşi Seramik Galerisi Sergi Odasında yer alan sergi, 1 Ekim’e kadar ziyarete açık olacak. 

Odunpazarı Belediyesi, Arasta Çarşısı içinde yer alan bir binayı, 2022 yılında seramiğin serüvenini yansıtan Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’ne dönüştürdü. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında açılışı yapılan Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi, kapılarını seramik sanatçılarına açarak seramik sanatçılarını ve eserlerini sanatseverler ile buluşturuyor. Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi, bu kez Ziya Yekta Özkan’ın "İtiraf-İtiraz" sergisine ev sahipliği yapıyor. Özkan’ın dördüncü, galerinin ise üçüncü kişisel sergisi olan "İtiraf-İtiraz", Özkan’ın ailesinin ve Odunpazarlı sanatseverlerin katılımı ile açıldı. Törenle gerçekleşen sergi açılışında Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Figen Engin ve sanatçı Ziya Yekta Özkan birer konuşma yaptı. 

SANATA EMEK VE DEĞER VEREN HERKESİN BAŞIMIZIN ÜZERİNDE YERİ VAR

Özkan’ın “İtiraf-İtiraz” adını verdiği Seramik Sergisi’nin, Şehrin Ateşi Seramik Galerisinin bir yıl içinde açtığı üçüncü sergi olduğunu söyleyen Engin, “Bu zengin, güzel sergiyi burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. Odunpazarı Belediyesi olarak, sanata emek ve değer veren herkesin başımızın üzerinde yeri var” dedi. 

KENDİ YOLCULUĞUMDA, ARTIK YENİ BİR SAHNE AÇILACAK

Sergi açılışına katılan herkese teşekkür eden Özkan, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Bir içsel yolculuk. 4’üncü kişisel sergim ile artık bu noktayı kapamış bulunuyorum. Kendi yolculuğumda, artık yeni bir perde, yeni bir sahne açılacak. Hissederek yaşayan, çevresi ile etkileşim içinde olan her insan, sonsuz perde olan bir tiyatro oyununda. Önümüzdeki zamanlarda yine kırılgan eserlerimle, davet edilirimse, burada yine sizlerle her türlü duygu, düşünce ve eserlerimi paylaşmak isterim.”  

1 EKİM’E KADAR AÇIK OLACAK

Konuşmalarının ardından sergi açılışı gerçekleştirildi. Açılışa katılanlar, galerinin Sergi Odasında sergilenen "İtiraf-İtiraz" Seramik Sergisini gezdi. Sanatseverlerden tam not alan olan sergi, 1 Ekim 2023 Pazar gününe kadar ziyarete açık olacak.
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.