Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

YUNUS EMRE ENDÜSTRİ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ TARİHİ BÖLGEYİ GEZDİ

Yunus Emre Endüstri Teknik ve Meslek Lisesi Tarihi Bölgeyi gezdi

2 Aralık 2022 Cuma

Odunpazarı Belediyesi, sanata, kültüre ve vatandaşlarının kişisel gelişimine katkıda bulunmak için yaptığı çalışmalara devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi, son olarak Yunus Emre Endüstri Teknik ve Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle Odunpazarı Tarihi Bölgede kültür turu düzenledi.

Odunpazarı Belediyesi’nin halk merkezleri kursiyerleri ile başlattığı ardından da mahallelere taşıdığı kültür turu,  Yunus Emre Endüstri Teknik ve Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle devam etti. Öğretmen ve öğrenciler, Yeşil Efendi Konağı Atatürk İle Bir Gün Müzesi, Sıcak ve Soğuk Cam Atölyesi, Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi, Lületaşı Müzesi, Osman Tanaçan Fotoğraf Müzesi, Ahşap Eserler Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Ataol Behramoğlu Kitaplığı ve Edebiyat Müzesi ile Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’ni gezdi. 

Öğretmen ve öğrenciler Odunpazarı’nın tarihi ve müzeler hakkında detaylı bilgi edindi. Hem eğlenceli hem de kültür ve sanat dolu bir gün geçiren öğretmen ve öğrenciler, kendilerine bu imkânı sunan başta Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt olmak üzere, diğer tüm yetkililere teşekkür ettiler.
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.