Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

YENİKENT KAPALI PAZAR YERİ VE KÜLTÜR MERKEZİ’NE “ODUNPAZARI BELEDİYESİ 100. YIL KÜLTÜR MERKEZİ” ADI VERİLDİ

Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’ne “Odunpazarı Belediyesi 100. Yıl Kültür Merkezi” adı verildi

6 Aralık 2023 Çarşamba

Odunpazarı Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı 22'nci birleşim 1'inci oturumu Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında gerçekleşti. Meclis üyelerinin oy birliği ile Yenikent’te inşa çalışmaları devam eden Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’ne, Odunpazarı Belediyesi 100. Yıl Kültür Merkezi adı verildi.

Gerçekleşen meclis toplantısında 6 adet gündem maddesi görüşüldü. Bir önceki meclis toplantısında ilgili komisyonlara gönderilen gündem maddeleri, oy birliği ile kabul edildi. Meclis toplantısında iki gündem maddesi ön plana çıktı. Bir önceki toplantıda “Parklara ve Tesislere İsim Verilmesi Komisyonuna” gönderilen Yenikent Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’nin adının değiştirilmesi ile ilgili gündem maddesi, meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. İnşa çalışması devam eden ve 6 kattan oluşacak olan Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’ne, Odunpazarı Belediyesi 100. Yıl Kültür Merkezi adı verildi. Bir diğer gündem maddesi de Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak Şehit ve Gazi Aileleri Koordinasyon Birimi kurulması ile ilgili olan gündem maddesi idi. Bu gündem maddesi de oy birliği ile kabul edildi. Böylede Odunapazarı Belediyesi’nde Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde Şehit ve Gazi Aileleri Koordinasyon Birimi kuruldu. 

Odunpazarı Belediyesi’nin bir sonraki meclis toplantısının 2 Ocak 2024 Salı günü saat 17.00'da yapılmasına karar verildi.

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.