Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

YAZ ATÖLYELERİNE KADINLARDAN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Yaz atölyelerine kadınlardan büyük ilgi görüyor

5 Temmuz 2024 Cuma

Odunpazarı Belediyesi’nin Yaz Eğitim Kursları açtı. Nefes ve duruş egzersizlerinden kişisel gelişime çok sayıda branşta açılan atölyeler, kadınlardan büyük ilgi görüyor. 

Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, Yaz Eğitim Kursları açtı. Diksiyon, Meditasyon ve Kişisel Gelişim branşlarında gerçekleşen derslerde, “Nefes Ve Duruş Egzersizleri”, “Çakra ve Meditasyon”, “Diksiyon ve Ses Egzersizleri”, “Türk Dili (Türkçe Vurgu ve Tonlamalar, Akıcı Estetik Konuşma Çalışmaları)”, “Yüz Yogası” ve “Kişisel Gelişim Eğitimleri” gibi konular işleniyor. 

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği derslerin başında “Diksiyon ve Ses Egzersizleri” geliyor. Diksiyon ve Ses Egzersizleri derslerinde sözsüz mesajlar, jestler, göz ve baş hareketleri, beden duruşu, yüz ifadeleri, nefes egzersizleri ve nefes teknikleri gibi konular işleniyor.  Kadınların yoğun ilgi gösterdiği atölyede kadınlara nefes egzersizleri, diyafram tekniği ile nefes açma çalışmaları da yaptırılıyor. 

Kadınların ilgi gösterdiği bir diğer ders de “Çakra ve Meditasyon”. Çakraların insan bedeni üzerindeki enerji merkezleri olduğunu belirten yetkililer, “Çakra ve Meditasyon” dersinde farklı frekanstaki enerjinin giriş kapısı olma özelliğini taşıyan çakralar ile çalışma yaptıklarını söyledi. Meditasyonda ise egzersiz, müzik ve dansın çakralar üzerindeki etkisi üzerine çalıştıklarını ifade eden yetkililer, “Pozitif frekansları yakalamak bizim dersimizin genel içeriğini oluşturmaktadır. Derste ayrıca gözle görülmeyen canlı bedenin çevreleyen enerji kalkanı ve alanı olan aura üzerinde de duruyoruz” dedi.

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.