Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

VADİŞEHİR’DE ESNAFIN YÜKLÜ GELEN FATURA İSYANI

Vadişehir’de esnafın yüklü gelen fatura isyanı

3 Haziran 2022 Cuma

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Odunpazarı İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen alan çalışmaları ile Odunpazarı’nda bulunan mahalleleri adım adım gezmeye devam ediyor. Son olarak Vadişehir Mahallesi’ne giden Başkan Kurt, Vadişehir Mahallesi sakinleri ve esnafının derdini, taleplerini dinledi, girdiği bakkal, manav ve kasaptan da fiyatlar hakkında bilgi aldı. Başkan Kurt bir işyerine girdiğinde ise esnafın ‘fatura isyanına’ şahit oldu. Başkan Kurt’u gören esnaf, yüklü gelen elektrik faturalarını Başkan Kurt’a göstererek, ‘Geçinemiyoruz’ dedi. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Odunpazarı İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Çankaya-Ihlamurkent Mahallesi Alan Çalışmasına katıldı. CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, ilçe yöneticileri ve parti üyelerinin de katıldığı alan çalışmasında, Başkan Kurt ve Çınar, Vadişehir Mahallesini gezerek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. 

Rahmi Çınar ile birlikte Vadişehir Mahallesinde bulunan market, manav, kasap, kahvehane, restoran ve işyerlerini gezen Başkan Kurt, esnafın derdini ve çözüm önerilerini dinleyerek notlar aldı. Başkan Kurt ve Çınar gittikleri mahallelerde kiminle konuşursa konuşsun esnafın da mahallelinin de ortak sorunu; ekonomik kriz, hayat pahalılığı, gıda fiyatlarının yüksekliği ve işsizlik.

ESNAFIN ELEKTRİK FATURASI İSYANI

Başkan Kurt ve Çınar’ın Vadişehir’de girdikleri bir iş yerinde esnaf yüksek faturalara isyan etti. Başkan Kurt’a, yüklü gelen elektrik ve doğalgaz faturasını gösteren esnaf, “Elektriğe ve doğal gaza sürekli zam geliyor. Geçinemiyoruz” dedi.  

Uzun süredir CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar ile birlikte Odunpazarı’nda bulunan mahalleleri gezdiklerini anlatan Başkan Kurt, bu mahallelerde esnafla, vatandaşlarla sohbet ederek onların derdini, sıkıntısını dinlediklerini söyledi. Zamların, faturaların, kiralara gelen zamların, enflasyonun herkesin ortak sorunu olduğunun altını çizen Başkan Kurt, “Kimle konuşsak geçinemiyoruz diyor. Kimse ay sonunu getiremiyor. Pazarlarda, marketlerde, manavlarda, kasaplarda fiyatlar el yakıyor.  Esnafımız yüklü gelen elektrik ve doğalgaz faturalarından dertli. Kimse de para yok, dolayısıyla da esnaf iş yapamıyor. Kapanan iş yerleri, boş raflar… Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı derin ekonomik krizin en büyük göstergesi. Bunların tek sorumlusu hükümet, onların yanlış ekonomi, tarım, yönetim politikaları. Bu sorunların tek çözümü de sandık. Sandık gelecek ve hemşehrilerimiz, halkımız bu sorunu çözecek” diye konuştu.
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.