Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ÜCRETSİZ KURBAN KESİM YERİ TAM NOT ALDI

Ücretsiz kurban kesim yeri tam not aldı

19 Haziran 2024 Çarşamba

Odunpazarı Belediyesi, vatandaşların kurbanlarını hijyenik ve güvenli bir ortamda kesebilmesi için ücretsiz kurban kesim yerleri tahsis etti. Ücretsiz kurban kesim yeri vatandaştan tam not alırken, ekonomik krizin vatandaşın kurban ibadetini yerine getirmesine engel olduğu görüldü. Kesilen kurban sayısında geçmiş yıllara oranla ciddi düşüş yaşandı. 

Vatandaşların kurban kesim sorunu yaşamaması, çevrede kötü görüntü ve kokuların oluşmaması, kimsenin rahatsızlık duymaması için Odunpazarı Belediyesi tarafından, Emek Mahallesi 2. Arabacılar Caddesi’nde bulunan Fen İşleri Şantiyesinde kurban kesimi için özel bir alan oluşturuldu. Vatandaşlar her bayram olduğu gibi bu bayramda da kurbanlarını kesebilmek için Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri Şantiyesinde yer alan kurban kesim yerlerini seçti. 

KURBANLAR VETERİNER HEKİM VE DİN GÖREVLİSİ GÖZETİMİNDE KESİLDİ

Kurban kesim yerlerinde vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla belediye tarafından görevli personel de tahsis edildi. Kasap, güvenlik elemanı, temizlik personeli ve zabıta memurlarının görev aldığı kesim alanında kurbanlar, veteriner hekim ve din görevlisi gözetiminde kesildi. Bu sayede, hem dini vecibeler uygun bir şekilde yerine getirildi hem de kesimlerin hijyenik standartlara uygunluğu sağlandı. 40 personelin görev aldığı alanda yaklaşık 450 küçükbaş hayvanın kesildi. Belediye ayrıca, kesim sonrası vatandaşların kurban etlerini kolayca taşıyabilmesi için poşet dağıtımı yaptı. Kesim yerine gelen vatandaşlara çay ikramı da yapıldı. Odunpazarı Belediyesi’nin sunduğu bu kapsamlı hizmetlerden vatandaşlar ücretsiz olarak faydalandı, bu da bayram coşkusunu ve birlik beraberliği pekiştirdi.

Kurbanlarını Odunpazarı Belediyesi Aşevi’ne bağışlayan vatandaşlar için de Aşevi’nde özel kesim yerleri oluşturuldu. Vatandaşlar tarafından ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Odunpazarı Belediyesi Aşevi’ne bağışlanan yaklaşık 200 kurban, burada hijyenik, temiz bir ortamda kesildi. 

VATANDAŞLAR BAŞKAN KURT’A TEŞEKKÜR ETTİ

Kurbanlarını kesmek için Odunpazarı Belediyesi’nin kurban kesim yerlerini tercih eden vatandaşlar, kendilerine ücretsiz ve hijyenik kurban kesim hizmeti sunan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a teşekkür etti. 

Belediye yetkilileri, sağladıkları hizmetlerle halkın memnuniyetini kazanmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Hijyenik ve düzenli bir kurban kesim süreci sağlayan Odunpazarı Belediyesi, vatandaşların kurban ibadetlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olmanın gururunu yaşadı.
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.