Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

TransAnatolia’nın startını Başkan Kurt verdi

TransAnatolia’nın startını Başkan Kurt verdi

12 Eylül 2021 Pazar

Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın ise en büyük ve zorlu yarışlarından biri olan TransAnatolia, Odunpazarı’ndan start aldı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un Türk Bayrağı sallayarak start verdiği TransAnatolia da yarışçılar, 14 ilden geçip, 2300 km yarışarak, Kars’ta bitiş çizgisini görecekler. 

Eskişehir’den başlayarak, Kars’ta sona erecek TransAnatolia Rally Raid’e bu yıl Türkiye, Libya, Hollanda ve İngiltere’den toplam 39 motorsiklet, 19 otomobil, 4 SSV, 5 Quad ve 3 kamyon olmak üzere 70 araç ve 96 yarışmacı katılıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın ise en zorlu yarışlarından birisi olan TransAnatolia Rally Raid, Odunpazarı Meydanı’nda düzenlenen tören ile start aldı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı törende TransAnatolia Genel Koordinatörü Burak Büyükpınar, Eskişehir’de olmaktan çok mutlu olduklarını belirterek, “Hem yerel yönetimlerin hem de federasyonun destekleri bizler için çok kıymetli. Yarışmamıza evsahipliği yaptığınız ve güzel misafirperverliğiniz için teşekkür ederiz” dedi.  

TRANSANATOLİA YARIŞLARININ STARTLARI ODUNPAZARI’NDAN VERİLECEK

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt törende yaptığı konuşmada böyle bir organizasyonun başlangıcı olarak Odunpazarı Meydanı’nın seçilmesinin çok önemli olduğunu söyleyerek, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’na teşekkür etti. Burak Büyükpınar’la yaptıkları görüşmeler sonucunda, bundan sonra TransAnatolia yarışlarının startlarının Odunpazarı’ndan verileceğinin müjdesini veren Başkan Kurt, yarışmacılara “Gittiğiniz her yere Eskişehir’den sevgilerimizi, saygılarımızı, barış ve demokrasi dileklerimizi götürün” dedi. 

Tüm yarışmacılara başarılar dileyen Başkan Kurt, Türk Bayrağı sallayarak, TransAnatolia Rally Raid’in startını verdi. 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.