Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

SORUNLAR ORTAK: “EKONOMİK KRİZ, İŞSİZLİK VE GELECEK KAYGISI”

Sorunlar ortak: “Ekonomik kriz, işsizlik ve gelecek kaygısı”

11 Mayıs 2022 Çarşamba

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Odunpazarı İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Kırmızıtoprak Mahallesi Alan Çalışmasına katıldı. CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar’ın da katıldığı alan çalışmasında, Başkan Kurt ve Çınar, Kırmızıtoprak Mahallesini gezerek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. 

Esnafın derdini ve çözüm önerilerini dinleyen Başkan Kurt ve Çınar, notlar aldı. Başkan Kurt ve Çınar, esnafı gezerken karşılaştıkları mahalle sakinleri ile sohbet etti. Başkan Kurt ve Çınar kiminle konuşsa adeta bin ah işitti. Ekonomik kriz, hayat pahalılığı, et fiyatlarının yüksekliği ve işsizlik esnafın da mahallelinin de ortak sorunu oldu.   

Türkiye’nin ciddi bir ekonomik kriz ile karşı karşıya kaldığını kaydeden Başkan Kurt ve Çınar, bunun nedeninin de siyasal iktidarın yürüttüğü yanlış ekonomi politikaları olduğunu vurguladı. Toplumun tüm kesimlerinin bu krizden etkilendiğinin altını çizen Başkan Kurt ve Çınar, “Türkiye şuanda 2 büyük sorun ile karşı karşıya. Bunlardan ilki ekonomik sorunlar ikincisi ise işsizlik. Gezici Araştırma Şirketinin son anketine göre halkın yüzde 71’i için göre Türkiye’nin en önemli sorunu ekonomik sıkıntılar. İşsizlik ikinci sırada yer alıyor. Halkın yüzde 30’u ise gelecekten endişe duyuyor. Temel gıda maddelerinin fiyatları ortada. Ete sürekli zam geliyor. Daha önce evine bayramdan bayrama et giren vatandaşlar, artık bunu bile göremeyecek. Bu sorunların da tek sorumlusu siyasal iktidar. Türkiye’nin yönetilememe sorunu var. Sorunun çözümü de yoksullukla, işsizlikle, gelecek kaygısı ile cebelleşen bizlerin elinde” dedi.  

 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.