Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ÖNDER BALOĞLU 5 BİN KİTAPLIK KÜTÜPHANEDE YAŞAMAYA DEVAM EDECEK

Önder Baloğlu 5 bin kitaplık kütüphanede yaşamaya devam edecek

5 Aralık 2022 Pazartesi

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözünü benimseyen Odunpazarı Belediyesi, ‘inşa edilen her kütüphane ile bir hayat yaratılır’ diyerek Odunpazarı Bölgesine 23 adet halk kütüphanesi açtı. Belediye aynı zamanda da açtığı bu kütüphanelerde duayen isimlerin adını yaşatıyor.

Odunpazarı Belediyesi son olarak İstiklal Mahallesi Başarılı Sokak’ta yer alan Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi’nde bulunan kütüphaneye, Eskişehir’in usta gazetecisi Önder Baloğlu’nun adını verdi. İçinde 5 bin kitabın bulunduğu, aynı zamanda da ders çalışma salonu olarak kullanılan kütüphanenin açılışı 9 Aralık Cuma günü saat 18.00’de yapılacak. 

Eskişehirli usta gazeteci Önder Baloğlu’nun adını, Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezinde yaşatmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Kurt, “Eskişehir’in duayen gazetecisi, Eskişehirli gazetecilerin ağabeyi Önder Baloğlu, adını taşıyan bu kütüphanede yaşamaya devam edecek. Ben, tüm basın emekçilerini ve Eskişehirlileri, Baloğlu’nun ailesinin de katılacağı açılış törenine davet ediyorum” dedi.
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.