Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARINDAN FİLİSTİN’E DESTEK

Odunpazarından Filistin’e destek

20 Mayıs 2021 Perşembe

Odunpazarı Belediyesi, Filistin’e destek için belediye önündeki bayrak direklerine Türk Bayrağının yanına Filistin Bayrağı astı.  

Odunpazarı Belediyesi, İsrail'in Filistin’e saldırılarını protesto etmek ve Filistin halkına destek olma amacıyla, Odunpazarı Belediyesi Ana Hizmet Binası’nın önünde bulunan bayrak direklerinde asılı olan Türk Bayrağının yanına Filistin Bayrağı astı. 

ÖLEN HER ÇOCUĞUN SORUMLULUĞU TÜM İNSANLIĞA AİTTİR

Filistin’de yaşananların insanlık için kara bir leke olduğunu söyleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, İsrail’in saldırılarına uluslararası kamuoyunda sessiz kalınmasına tepki göstererek, “İnsanlığımdan, Müslümanlığımdan utanıyorum. Orada insanlar sadece Müslüman olduğu için öldürülüyor” dedi. 

Filistinlilerin tüm dünyanın gözünün önünde yok edildiğini söyleyen Başkan Kurt, İsrail’in, Filistin halkına karşı insanlık suçu işlediğine dikkat çekti. Saldırılarda yüzlerce insanın hayatını kaybettiğinin altını çizen Başkan Kurt, Filistin’de ölen her çocuğun sorumluluğunun tüm insanlığın üstünde olduğunu ifade etti.  

ONLARIN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Filistinlilere yapılan saldırıyı asla kabul etmeyeceklerini belirten Başkan Kurt, İsrail’in saldırılarını günlerdir devam ettirdiğini belirterek, Filistinlilerin, işgal edilmiş topraklarını geri almak ve bağımsız bir devlet olmak hakkına sahip olduklarını söyledi. Başkan Kurt, “Bütün demokrat dünyanın Filistin’e destek vermesi gereklidir. Biz onların her zaman yanındayız. Bu nedenle de belediye binamızda Türk Bayrağımızın yanına Filistin’in bayrağını astık” dedi.
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.