Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI’NDAN KADINLARA ÜCRETSİZ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Odunpazarı’ndan kadınlara ücretsiz psikolojik danışmanlık

20 Kasım 2023 Pazartesi

2015 yılında Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un girişimleriyle hizmete başlayan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, hayata geçtiği günden beri binlerce kadının hayatına dokundu. Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, ayrımcılık ve şiddete maruz kalan kadınlar başta olmak üzere 4-18 yaş arası çocuk - ergenlere ve 18 yaş üstü kadınlara ücretsiz danışmanlık hizmetleri ile destek oluyor. 

Kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için gençlik merkezi ve halk merkezine öldürülen kadınların adını veren, halk merkezlerinde kadınlara ücretsiz danışmanlık hizmeti veren ve kadın cinayetlerine dikkat çekmek için Hamamyolu Caddesi’nde öldürülen kadınların adlarının yazılı olduğu Kelebekler Anıtı’nı açan Odunpazarı Belediyesi, kadınlara ücretsiz danışmanlık hizmetleri vermeye devam ediyor. 

4-18 yaş arası çocuk - ergenlere ve 18 yaş üstü kadınlara danışmanlık hizmeti veren Odunpazarı Belediyesi uzman psikologlar ile fiziksel, psikolojik, ekonomik ve cinsel şiddete maruz kalan kadınlar ve aile ile iletişimi konularında kadınlara destek veriyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün verdiği hizmetler arasında; ‘çocuk danışmanlığı’, ‘ergen danışmanlığı’, ‘yetişkin danışmanlığı’, ‘aile terapisi’, ‘sınav kaygısı’, ‘stresle başa çıkma’ ve ‘uyum sorunları’ da yer alıyor. Ayrıca şiddete maruz kalan veya ekonomik gücü olmayıp aile hukukuna ilişkin konularda hukuki yardım talebinde bulunan kadınları, Eskişehir Barosu’na yönlendirerek hukuki danışmanlık desteği de veriliyor. 

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, destek almak isteyenlerin kendilerine 0222 240 08 47- 0222 240 08 85 nolu telefon üzerinden ya da hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında Gökmeydan Mahallesi Odunpazarı Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda yer alan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne giderek ulaşabileceklerini belirtti. 

Uzman psikolog tarafından grup ya da bireysel olarak gerçekleştirilen psikolojik danışmanlık hizmeti, kadınlardan büyük ilgi görüyor. Ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmetinden duydukları memnuniyeti dile getiren kadınlar, destekleri için Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür etti.

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.