Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI’NDAN ANNELERE KONSER HEDİYESİ

Odunpazarı’ndan annelere konser hediyesi

8 Mayıs 2022 Pazar

Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu ‘Yüzyıla Damga Vuran Türküler Konseri’ düzenledi. Şefliğini Kenan Pekgöz’ün yaptığı konser, Anneler Günü nedeniyle annelere hediye edildi. 

Odunpazarı Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu, Kenan Pekgöz şefliğinde ‘Yüzyıla Damga Vuran Türküler Konseri’ düzenledi. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) gerçekleştirilen konser, Anneler Günü nedeniyle annelere ithaf edildi. Eskişehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği konserde, zaman zaman duygu dolu anlar yaşandı. 

Sevilen ve yüzyıla damga vuran türkülerin seslendirildiği konserin sonunda ise Atatürk’e saygı bölümü düzenlendi. Gecenin sunucusu Serpil Mercan, Atatürk’ün kadınlara verdiği değeri anlatan bir konuşma yaptı. Tüm kadınlar adına Atatürk’e teşekkür eden Mercan, konuşmasında Atatürk’ün kadınlar hakkındaki düşüncelerine ve sözlerine yer verdi. Atatürk’e saygı bölümünde Atatürk’ün sevdiği eserler seslendirildi. Konser koronun, minik şef Arın Tercan şefliğinde İzmir Marşını söylemesi ile sona erdi. Tüm salon İzmir Marşına ayakta eşlik etti.  

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.