Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI’NDAN ANLAMLI BAYRAM KONSERLERİ

Odunpazarı’ndan anlamlı bayram konserleri

16 Mayıs 2021 Pazar

Odunpazarı Belediyesi, Ramazan Bayramı boyunca online bayram konserleri düzenledi. Niyazi Koyuncu, Mithat Körler ve Selçuk Balcı’nın sahne aldığı Bayram Konserleri, izleyenlerden tam not aldı. Odunpazarı Belediyesi’nin koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren müzisyenlere destek olmak için gerçekleştirdiği konserler dizisinin başlangıcı olan bu konserler, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un talimatı ile “Müziğe Ses Veriyoruz, Dayanışma ile Güçleniyoruz” sloganı ile düzenleniyor.  

Müzisyenlerle dayanışmanın öneminin bir kez daha ortaya çıktığı bu günlerde, Odunpazarı Belediyesi Ramazan Bayramı’nı 3 farklı konser ile güzelleştirdi. Odunpazarı Belediyesi’nin sosyal medya hesapları ve Odunpazarı TV’nin youtube sayfasından yayınlanan konserler, adeta izleyicilerinin gönüllerini fethetti. 

GÖNÜLLERİ FEHTETTİLER
Bayramın birinci günü sevilen sanatçı Niyazi Koyuncu, sahne aldı. Konserine ağabeyi Kazım 
Koyuncu’nun ‘Ayrılık Şarkısı’ adlı eseri ile başlayan Koyuncu, konser sırasında birbirinden çok sevilen ezgileri seslendirdi. Bayramın ikinci günü ise Eskişehirli sevilen sanatçı Mithat Körler şarkıları ile sevenleriyle buluştu. Konserinde birbirinden hareketli ve sevilen şarkılarını seslendiren Körler, izleyenlerin evlerinde neşeli dakikalar geçirmesini sağladı. Körler, sevilen şarkısı ‘Güneşimi Kaybettim’i ise koronavirüs salgınında büyük fedakarlıklar gösteren sağlık emekçileri için seslendirdi.  Bayramın üçüncü günü ise Karadeniz Müziğinin sevilen sesi Selçuk Balcı, sevenleriyle buluştu. Konserine ‘Tulumcu Lidu Lidu’ adlı parça ile başlayan Balcı, evlerde Karadeniz rüzgârı estirdi. Konser boyunca birbirinden hareketli eserleri seslendiren Balcı, izleyicilere bayram coşkusu yaşattı. 

Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından “Müziğe Ses Veriyoruz, Dayanışma ile Güçleniyoruz” sloganı ile müzisyenlere dayanışmak için düzenlenen konserlerin çekimleri, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından çekilerek yayına hazırlanan konserler, birinden ünlü isimlerle devam edecek. 
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.