Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI’NDAN ADALARDA MUHTEŞEM YIL SONU SERGİSİ

Odunpazarı’ndan Adalarda muhteşem yıl sonu sergisi

12 Haziran 2022 Pazar

Odunpazarı Belediyesi Halk Merkezleri ve OMEK, bir yıl içinde atölyelerinde yapılan eserleri, Adalar’da açtığı ‘Yıl Sonu Sergisi’ ile vatandaşların beğenisine sundu. Satışlarında yapıldığı Yıl Sonu Sergisi, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Sergi açılışında konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehirlilere çağrı yaparak “Bize katılın” dedi. Konuşmasında sık sık katılımcı belediyecilik vurgusu yapan Başkan Kurt, “Halkımızın her türlü sorununa birlikte çözüm üretmek istiyoruz. Tek başına kurtuluş yok. Hep birlikte olacağız, birlikte yan yana duracağız ve bu zor günleri de aşacağız” diye konuştu.   

Odunpazarı Belediyesi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı kısa adı OMEK olan Odunpazarı Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları ile 16 Halk Merkezinde yer alan atölyelerde bir yıl içinde kursiyerler tarafından üretilen eserleri Adalar’da açtığı Yıl Sonu Sergisi ile vatandaşların beğenisine sundu. 2 gün boyunca Adalara açılan stantlarda sergilenen el emeği göz nuru eserler, vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Yıl Sonu Sergisinin açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra atölye katılımcıları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Stantları gezen Başkan Kurt, eser sahiplerinden yaptıkları eserler ile ilgili bilgi aldı. 

BAŞKAN KURT’TAN ESKİŞEHİRLİLERE ÇAĞRI: “BİZE KATILIN”

Serginin açılış konuşmasını yapan Başkan Kurt, bu serginin Odunpazarı Belediyesi’nin halkçı, demokrat ve katılımcı belediyecilik anlayışının bir ürünü olduğuna dikkat çekti. Farklı mahallelerde yer alan 16 halk merkezinde yetişen kursiyerlerin ürettikleri eserleri pazara sunduklarını belirten Başkan Kurt, “Esas amacımız hem kaliteli vakit geçirmek hem yeni şeyler öğrenmek hem de bunu mutfak ekonomisine katkıya dönüştürmek. Bugünün zor ekonomik koşullarında büyük sıkıntılar içinde olan kadınlarımızın sosyalleşmesine katkı sunmak istiyoruz. O nedenle yaklaşık 10 bin kursiyerimizin ürettiği eserlerle karşınızdayız.  Gerekiyorsa da bu işin sürdürülebilir olmasını sağlayacak önlemleri alacağız. Bu nedenle bütün Eskişehirlilere, ‘Bize katılın’, ‘destek olun’ diyoruz. Emek Halk Merkezine, Orhangazi Mahallesinde bulunan Yılmaz Büyükerşen Halk Merkezi’ne, Selami Vardar, Orhan Oğuz ve 

diğer halk merkezlerine katılın. Eskişehir’e hizmet etmiş büyüklerimizin adlarını korkmadan, siyasi endişe taşımadan verdiğimiz halk merkezlerimizde, halkımızla buluşmak istiyoruz. Halkımızın her türlü sorununa birlikte çözüm üretmek istiyoruz. Tek başına kurtuluş yok. Hep birlikte olacağız, birlikte yan yana duracağız ve bu zor günleri de aşacağız. Aydınlık günler, gelecek günler çok güzel olacak. Her şey çok güzel olacak diyorduk ya, her şey çok daha güzel olacak. Buna da herkesin bir damla katkı sunması lazım. Beni ilgilendirmez diyenler yüzünden, sıkıntı yaşıyoruz. Herkesi ilgilendiriyor. Türkiye 20 yıldır kötü yönetiliyor. Umarım, en kısa zamanda bu yönetimden kurtulacağız. Aydınlık günlere hep birlikte yürüyeceğiz” dedi. 

ŞÖLEN HAVASINDA GEÇEN SERGİ AÇILIŞI

Şölen havasında geçen açılış töreninde Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Müzik Eğitmenleri mini konserler verirken, Yıldızlar Halk Oyunları Ekibi muhteşem bir halk dansları gösterisi yaptı. Ardından da Spor İşleri Müdürlüğü Dans Grubu, izleyenleri yaptıkları dans gösterisi ile adeta büyüledi. Konuşmaların ve dans gösterilerinin ardından, Başkan Kurt, kursiyerlerle birlikte serginin açılışını gerçekleştirdi. 
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.