Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI’NDA TARIM ÜRETİCİLERİ ÖNEMLİ TOPLANTI!

 Odunpazarı’nda tarım üreticileri önemli toplantı!

5 Ocak 2021 Salı

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş ve Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Naci Erdemli, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarette, ilçe tarımı masaya yatırıldı, tarım ve üreticilere yönelik projeler hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, şehirdeki bürokratlar, emek ve demokrasi güçlerinin temsilcileri ve meslek odaları başkanları ile bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Kurt, son olarak Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş ve Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Naci Erdemli ile buluştu. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarette, kırsal projeler ile tarım ve üreticilere yönelik projeler görüşüldü.

Ziyaret hakkında konuşan Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, 16 Ekim 2020’de yayınlanan resmi gazetede yer alan torba yasada 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunun 10 Maddesi’ne ek madde eklendiğini söyledi. Eklenen bu madde ile köy veya belde belediyesi iken mahalleye dönüşen ve kırsal yerleşim özelliği taşıyan mahallelerin tespit edilmesi gerektiğini belirten Gümüş, Başkan Kurt ile söz konusu bu mahaller ile ilgili konuştuklarını söyledi. Gümüş, “Başkan Kurt, ziyaretimiz sırasında Odunpazarı İlçesi sınırlarında yer alan bu mahalleleri tek tek saydı. Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etmekten mutluluk duydum. Başkan Kurt’un tarıma verdiği desteklerin yanı sıra gerçekleştireceği çalışmaları da yakın zamanda çiftçilerimiz ile paylaşacağız” dedi.

“ÜRETİCİLER PANDEMİ DÖNEMİNDE CİDDİ SIKINTILAR YAŞIYOR”

Üreticiye destek olunmasını istediklerini belirten Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Naci Erdemli, üreticilerin pandemi döneminde ciddi sıkıntılar yaşadığını kaydetti. Bu nedenle biran önce hayata geçirilmesi gereken çalışmalar olduğunu dile getiren Erdemli, “Kırsal kalınma projesi kapsamında iş birliği yapmak için Başkan Kurt’u ziyaret ettik. Üreticiye verdikleri destek için Başkan Kurt’a ve Ender Muhammed Gümüş müdürümüze teşekkür ederim” dedi.

 “İŞBİRLİĞİ YAPMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ”

Odunpazarı’nın sahip olduğu verimli topraklar nedeniyle tarımsal üretim için önemli bir bölge olduğunu kaydeden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Ekim ayında görevine başlayan İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş’e başarılar diledi. Tarım alanlarının korunmasının ve tarımsal üretimin desteklenmesinin çok önemli olduğunu belirten Başkan Kurt, “Koronavirüs salgını toprağın, suyun ve doğanın önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Umarım bunu görür ve iyi değerlendiririz. Pandemi dönemi birçok iş kolunda çalışan vatandaşlarımızla birlikte ne yazık ki çiftçilerimiz de olumsuz etkiledi. Bu süreçte İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Odunpazarı Ziraat Odası ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyarız. Odunpazarı Belediyesi olarak çiftçilerimizin yanındayız. Ben, İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş’e bir kez daha çalışmalarında başarılar diliyorum. Ziyaretleri için de Gümüş  ve Erdemli’ye teşekkür ediyorum.

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.