Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI’NDA SHAKESPEARE GECESİ

Odunpazarı’nda Shakespeare gecesi

7 Aralık 2021 Salı

Odunpazarı Belediyesi “Shakespeare ve Müzik” konseri düzenledi. William Shakespeare’in farklı oyun ve sonelerinden metinler arası kolaj yöntemiyle hazırlanmış ezgiler seslendirilen konsere, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt  ile çok sayıda sanatsever katıldı. 

Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde, William Shakespeare’in farklı oyun ve sonelerinden metinler arası kolaj yöntemiyle hazırlanmış ezgiler seslendirildi. Soprano Linet Şaul’un ezgileri seslendirdiği konserde, Bülent Oral ile Faran Suyolcu dönemin enstrümanları rönesans lute ve viola da gambayla notalara hayat verdi. Ayrıca konserde tiyatro oyuncusu Ayşe Lebriz Berkem de sahne alarak, özel gösterisiyle ezgilere eşlik etti.
 
Bülent Oral, bir sanatçının olması gereken yerin sahne olduğunu belirterek, Başkan Kurt’a kendilerine tanığı bu imkândan dolayı teşekkür etti. 

Konser sonrasında Başkan Kurt, “Pandemi nedeniyle 2 yıl evlerimizde kaldık ve sanatsal etkinliklerden de uzak kaldık. Bu dönemde Odunpazarı Belediyesi olarak online konserler düzenledik fakat hepimiz canlı konser dinlemeyi özlemiştik” dedi. 
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.