Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI’NDA DİLENCİ OPERASYONU

Odunpazarı’nda dilenci operasyonu

20 Ocak 2023 Cuma

Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kurduğu sivil ekiple Odunpazarı bölgesinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi.

Ağırlıklı olarak çarşı bölgesinde bulunan ve kalabalık gruplar halinde dolaşan yabancı uyruklu dilencilere yönelik şikâyetler üzerine gerçekleştirilen operasyonda, dilenciler zabıta ekiplerine zor anlar yaşattı. Yapılan incelemede yabancı uyruklu oldukları ancak aynı zamanda da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldukları tespit edilen dilenciler hakkında Zabıta Ekipleri, kabahatler kanuna göre yasal işlem uyguladı. Dilencilerin üzerinden çıkan yaraya  evrak ile el konuldu. 

Operasyonların düzenli olarak devam edeceğini ifade eden Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, büyük bir ciddiyetle sürdürülen dilenci operasyonları sonucunda kent genelindeki dilenci sayısını düşürmeyi hedeflediklerini söyledi. Vatandaşlardan yabancı uyruklu dilencilerle ilgili çok sayıda şikâyet geldiğini belirten yetkililer, bu şikayetler üzerine operasyonların gerçekleştirildiğini vurguladı. Dilencilerle mücadele etmek için sivil ekip kurduklarını kaydeden yetkililer, “Biz mücadelemize devam ediyoruz. Ancak yasal bir destek göremediğimiz için dilenci sorunu devam ediyor. Biz sadece kabahatler kanuna göre para cezası kesiyoruz, üst araması yapmaya bile yetkimiz yok. Yasal olarak dilencilere kimse sahip çıkmadığı için bu sorun devam ediyor” dedi. 

 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.