Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI BELEDİYESİ'NDEN 19 MAYIS SPOR ŞENLİĞİ

Odunpazarı Belediyesi'nden 19 Mayıs Spor Şenliği

9 Mayıs 2024 Perşembe

Odunpazarı Belediyesi, gençlerin ve sporseverlerin bir araya gelerek 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutlayacağı 19 Mayıs Spor Şenliği düzenliyor. Şenlik kapsamında basketbol, voleybol ve hentbol turnuvaları gerçekleşecek.  

19 Mayıs Spor Şenliği, 10 Mayıs Cuma günü saat 12.00’de Mehmet Terzi Spor Salonu'nda gerçekleşecek kutlama töreni ile başlayacak. Kutlama töreninde 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Goal Ball tanıtım maçı yapılacak. Gençler, 3’lü pomse gösterisi ve gösteri dövüşü ile dans gösterileri gerçekleştirecek. 12 Mayıs Anneler Günü nedeniyle Anneler Zumba Dansı Gösterisi de yapacak. 

BASKETBOL TURNUVASINDA 8 TAKIM MÜCADELE EDECEK
Odunpazarı Belediyesi 19 Mayıs Spor Şenliği kapsamında Basketbol, Voleybol, Hentbol turnuvası düzenliyor. U11 yaş kategorisindeki 8 kulüpten yaklaşık 100 sporcusunun katılacağı Basketbol Turnuvası, 2 devre usulü gerçekleşecek. Eleme sisteminde gerçekleşecek olan turnuvanın hakemliğini resmi müsabaka hakemleri yapılacak. Basketbol Turnuvasının 11 Mayıs Cumartesi günü Mehmet Terzi Spor Salonunda yapılacak. Turnuvanın ilk maçı 10.30’da oynanacak. 

LİSE ÖĞRENCİLERİ VOLEYBOL TURNUVASNDA TER DÖKECEK
19 Mayıs Spor Şenliği kapsamında gerçekleştirilen Voleybol Turnuvası, 2 Mayıs Perşembe günü başladı. Lise öğrencilerinin katıldığı turnuvanın finali 17 Mayıs Cuma günü saat 13.00’de Mehmet Terzi Spor Salonunda yapılacak. 

HENTBOL TUNUVASINA 80 SPORCU KATILACAK
Spor Şenliği kapsamında bir de Hentbol Turnuvası yapılacak. Küçükler kategorisinde düzenlenecek olan Hentbol Turnuvası’nda 6 takım ter dökecek. Yaklaşık 80 sporcunun katılacağı turnuva 25 Mayıs Cumartesi günü Mehmet Terzi Spor Salonunda düzenlenecek. İlk maç 13.00’de oynanacak. 

19 Mayıs Spor Şenliği’nin kortej yürüyüşü ise 19 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek. Saat 10.00’da Odunpazarı Belediyesi Basın Parkı’ndan başlayacak olan yürüyüş, 3. Uluslararası Odunpazarı 3D Gençlik Festivali’nin yapıldığı Kanlıkavak Parkı’nda sona erecek. 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.