Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI BELEDİYESİ İFTAR SOFRASI GÜNDOĞDU MAHALLESİNDE

Odunpazarı Belediyesi iftar sofrası Gündoğdu Mahallesinde

12 Nisan 2023 Çarşamba

Odunpazarı Belediyesi, Ramazan ayında mahallelerde iftar sofraları açmaya devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi son olarak Gündoğdu Mahallesi’nde iftar programı düzenledi.

Düzenlenen iftar programına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Odunpazarı Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, CHP Eskişehir Milletvekili Adayı İbrahim Arslan, Gündoğdu Mahalle Muhtarı Sevgi Doğan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Gündoğdu Mahallesi'nde gerçekleşen ve yaklaşık 3000 kişinin katıldığı iftar programında oruçlarını açan vatandaşlar, iftar programını gerçekleştiren Başkan Kurt’a teşekkür etti. 

İftar Programında konuşma yapan Gündoğdu Mahalle Muhtarı Sevgi Doğan, Başkan Kurt’a düzenlenen iftar yemeği için teşekkür etti. CHP Eskişehir Milletvekili Adayı İbrahim Arslan, Gündoğdu Mahallesi’nin sorunlarını bildiklerini ve iktidara geldiklerinde bu sorunların çözüleceğini söyledi. Arslan’ın konuşmasının ardından CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel de iftar yemeklerinde vatandaşları bir araya getiren Başkan Kurt’a teşekkür etti.

Başkan Kurt yaptığı konuşmasında ; “Türkiye deprem felaketinden sonra çok sıkıntılı günler yaşıyor. Deprem bölgesinde ki vatandaşların yasını tutuyoruz. O nedenle eğlenceler yapmıyoruz ve etkinliklerimizi erteliyoruz. Bayrama az kaldı. Bayramın bayram olabilmesi için vatandaşların ekonomik durumunun iyi olması gerekiyor. Ne yazık ki ülkeyi yönetenler ekonomiyi dibe vurdurdu ve şu anda herkes ekonomik sıkıntı içerisinde. Bu olumsuzlukları aşacağız. Gündoğdu Mahallesi’nin 2012 yılından bu zaman kadar çözülemeyen ‘Afet Riskli Alan’ sorunu var. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sorumluluğunda dönüşüme uğraması gereken bir yer olduğu için evlerinize çivi dahi çakamadınız. Bu dönüşüm neden yapılmadı, neden yaptırılmadı bunun hesabını sormak lazım. Odunpazarı Belediyesi olarak dönüşümü yapmak istediğimizde bizim bu dönüşümü yapmamızı istemiyorlar. Bunun çaresi 14 Mayıs tarihinde bu iktidarı değiştirmek ile olacak. CHP’li bir Çevre Şehircilik Bakanı ile Gündoğdu Mahallesi’ne gelip ilk kazmayı vurmak bizim boynumuzun borcu olsun” dedi.

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.