Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI’NI KUTLUYOR

Odunpazarı Avrupa Hareketlilik Haftası’nı kutluyor

19 Eylül 2022 Pazartesi

Avrupa Türkiye Delegasyonunun destekleriyle tüm dünyada 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen “Avrupa Hareketlilik Haftası” Odunpazarı Belediyesi tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 2022 yılı teması “Avrupa Gençlik Yılı” olarak belirlenen “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler, Sevinç Mahallesi’nde bulunan Sebahattin Kırtunç Göç Kampüsünde göçmen tarım işçilerinin çocukları için gerçekleştirilen etkinlikler ile başladı. Hafta sonu ise Mehmet Terzi Spor Salonu’nda yapılan Taekwondo turnuvası ile devam etti.  Avrupa Hareketlilik Haftası kutlamaları hafta boyunca devam edecek. 

Odunpazarı Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutluyor. Etüd Proje Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler, Sevinç Mahallesi’nde bulunan Sebahattin Kırtunç Göç Kampüsünde göçmen tarım işçilerinin çocukları için gerçekleştirilen spor, yaratıcı drama ve çocuk oyunları etkinlikleri ile başladı. Etkinlik kapsamında Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü personeli Sebahattin Kırtunç Göç Kampüsüne giderek göçmen tarım işçilerinin çocuklarına spor yaptırdı. Ardından da Odunpazarı Belediye Tiyatrosu çocuklarla yaratıcı drama çalıştı ve çocuk oyunları oynadı. Her iki etkinlikte de keyifli dakikalar yaşayan çocuklar, hem oyun oynadı hem de spor yaptı. Odunpazarı Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Mehmet Terzi Spor Salonunda Taekwondo turnuvası düzenledi. Spor İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuvaya, yaklaşık 150 sporcu katıldı. Müsabakaların yapıldığı turnuvada, kazanan ise dostluk ve spor oldu. 

Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri, 22 Eylül Perşembe “Arabasız Gün” kapsamında gerçekleştirilecek olan “İki Teker Bize Yeter Bisiklet Etkinliği” ile devam edecek. “İki Teker Bize Yeter Bisiklet Etkinliği” saat 18.30’da Uğur Mumcu Parkı’ndan başlayacak. Kırmızıtoprak Mahallesi’nde bulunan Gülçiçek Sokak’ta (Kanlıkavak Parkı) sona erecek. Bisiklet etkinliğinin ardından 19.30’da dans ve spor etkinliği düzenlenecek. 
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.