Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI 23 NİSAN’DA TEK YÜREK OLDU

Odunpazarı 23 Nisan’da tek yürek oldu

25 Nisan 2021 Pazar

Odunpazarı Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle meydanlarda yapılamayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasını evlere, balkonlara taşıdı. Üstü açık otobüsle Odunpazarı caddelerinde dolaşan Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarlılara 23 Nisan coşkusunu yaşattı. 

Odunpazarı Belediyesi, koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkmayan 7’den 77’ye tüm Odunpazarı’na bayram coşkusu yaşattı. Odunpazarı Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı içinde üstü açık otobüsün de bulunduğu konvoyla Odunpazarı’nın caddelerini dolaşarak kutladı. Gün boyunca otobüsten çeşitli çocuk şarkıları ve marşlar çalınırken, palyaço kıyafetleri giyen Odunpazarı Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü oyuncuları, alışveriş yapmak için dışarıda olan vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı. 7’den 77’ye Odunpazarlılar ise evlerinin balkonlarından Türk bayrağı sallayarak Odunpazarı Belediyesi’nin konvoyun eşlik ederken, kutlamalarda renkli görüntüler ortaya çıktı. 

23 Nisan coşkusu akşam saatlerinde ise bambaşka bir boyuta taşındı. Gün boyu çocuk şarkıları ve marşlar ile Odunpazarı Caddelerini gezen konvoy, iftardan sonra coşkusunu fener alayına dönüştürdü. Fenerlerin yakıldığı konvoy Odunpazarı Caddelerini gezerken, Odunpazarlılar da konvoya camlardan, balkonlardan bayrak sallayarak ve ışıklarını yakıp söndürerek eşlik etti. Çalınan marşlara evlerinin camlarından ve balkonlarından eşlik eden Odunpazarlılar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tek yürek oldu.
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.