Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

KURT VE ÜNLÜCE ORHANGAZİLİLER İLE BULUŞTU

Kurt ve Ünlüce Orhangazililer ile buluştu

30 Ocak 2024 Salı

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce Orhangazi Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Buluşmada konuşan Başkan Kurt, Orhangazi Mahallesi’ne daha çok hizmet etmek istediklerini ancak engellendiklerini söyledi. 

Odunpazarı Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Kazım Kurt, CHP’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Orhangazi Mahallesinde yaşayan CHP üyeleri ve mahalle sakinleri ile buluştu. Toplantıya CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar da katıldı.

“BİZ SİZİ SEVİYORUZ”

CHP’nin yerel seçimlerde Orhangazi Mahallesi’nde birinci parti olacağını belirten Başkan Kurt, “Ben buna inanıyorum” dedi. Orhangazi Mahallesi gelişirken CHP’nin oylarının arttığını ifade eden Başkan Kurt, “Şuan da Eskişehir’de en zor mahallelerden birinde görev yapıyorsunuz. Ne kadar zor olduğunu biz biliyoruz. Bunun için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz yokken burada CHP’nin bayrağını dalgalandıran arkadaşlarımıza minnet borçluyuz. Önümüzdeki süreçte bu mahallede yapacağımız çalışmalara birlikte karar verelim. 2 dönemdir Orhangazi Mahallesi’nin muhtarlığı yapan İhsan Çağlar, bu dönem muhtarlığı bırakıyor. Kendisine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatında da başarılar diliyorum. Odunpazarı Kent Konseyi Mahalle Meclisi, bu mahallede eksik kaldı. Onu tekrar canlandırmalıyız. Mahalle Meclisi canlandığında daha demokratik bir katılım ile yönetimi güçlendiririz. En zor mahallelerden birisi Orhangazi çünkü bir caddesi var. O cadde de Karayolları’na ait. İki tarafa da bir şey yapamıyoruz. Servis yoluna bile izin vermiyorlar. Alttan ya da üstten geçit yaparak mahalleyi birbirine bağlayalım istediğimiz halde, izin vermemekte direniyorlar. Yeni dönemde, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ayşe Ünlüce ile birlikte, Karayolları’nı ikna ederiz. Karayolları ikna olduğu takdirde Orhangazi Mahallesi’nde düzgün bir iş çıkartılabilir. Yıllardır çevre yolunu yapmayanlar, bu yolu mahalle dışına almayanlar, merkezde de bizim bu yol üzerinde hizmet vermememize engel oluyorlar. AKP’li politikacılar geldiğinde hala neden Kütahya yolunun caddeye dönüştürülerek belediye devredilmediğini soralım. Belediye, bu yolun etrafında inşaat yapma şansına sahip değil. Bunun sorgulanması gerekiyor. Yıllardır Orman Fidanlığının atıl kalmasına neden itiraz edilmedi, neden burası halkın kullanımına açılmadı? Bunu sorun” diye konuştu. 

TELEKOM ARAZİSİNİ ALABİLMEK İÇİN 5 YILDIR ÇALIŞIYORUZ

Kütahya Yolu’nun sol tarafında Telekom arazisini alabilmek için 5 yıldır çalıştıklarını anlatan Başkan Kurt, “İhaleyi bizim almaya çalıştığımızı anlayınca ihale etmekten vazgeçip, el altından birine vermeye çalıştılar. Bizde kamuoyu ve basın önünde itiraz ettiğimiz için şimdilik geri adım attılar. Önümüzdeki dönem Ayşe Ünlüce ile el ele verip, o Telekom arazisini belediyelere kazandırmaya çalışacağız” dedi. Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Biz sizi seviyoruz. Bu bölgeye daha çok iş yapmak, hizmet etmek istiyoruz. Bizim önümüzü tıkayanlara destek vermekten vazgeçin.” 

SİZİNLE BU YOLU YÜRÜMEKTEN ONUR DUYUYORUM

Orhangazi Mahallesi ile gurur duyduklarını belirten Ayşe Ünlüce, son yıllarda Orhangazi Mahallesi’nin kendilerini yalnız bırakmadığını ifade etti. Ünlüce “Bu aydınlık yolda mücadeleci ve dayanışmacı ruhunuzla hep bizimlesiniz. Seçimde de böyle olacağını biliyoruz. Bu akşam da bu dayanışmayı büyütmek için sizlerle bir aradayız. Sizinle bu yolu yürümekten onur duyuyorum. Eskişehir için kazanacağız”  dedi. 

“ORHANGAZİ MAHALLESİ’NDE BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ”

Kendisi de Orhangazi Mahallesi’nde oturan İbrahim Arslan, daha önce sol adına Orhangazi Mahallesi’nde siyaset yapmanın zor olduğunu belirtti. Ancak 2019 yılında yapılan yerel seçimler ve 2023 yılında gerçekleşen genel seçimlerde bu dengenin değiştiğine dikkat çeken Arslan, 31 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçimlerde de CHP’nin Orhangazi Mahallesi’nde birinci parti olacağını söyledi. 

Odunpazarı, Tepebaşı ve Büyükşehirde kazanacaklarını söyleyen Rahmi Çınar, kimsenin bundan kuşkusu olmaması gerektiğini kaydetti. 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.