Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

KAZIM KURT: “TÜRK'ÜN ATEŞLE İMTİHANI ÇANAKKALE’DE BAŞLADI”

Kazım Kurt: “Türk'ün ateşle imtihanı Çanakkale’de başladı”

19 Mart 2024 Salı

Kazım Kurt öncülüğünde Odunpazarı Belediyesi, muhteşem bir programa daha imza attı. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere 18 Mart 1915’te destan yazan kahramanları unutmayan Odunpazarı Belediyesi Sunuculuk Atölyesi, gerçekleştirdiği program ile izleyenlere duygu dolu bir gece yaşattı. Gecede konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Türk'ün ateşle imtihanı Çanakkale’de başladı ve Türk, Türklüğünü Çanakkale'den sonra gösterdi. Çanakkale Osmanlı'nın kazandığı son zaferdi. Onun için Osmanlı'nın battığı yerden Türkiye Cumhuriyeti'ni kuranlara da şükranlarımızı, minnetlerimizi sunuyorum” dedi. 

Odunpazarı Belediyesi, Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere 18 Mart 1915’te destan yazan kahramanları düzenlediği program ile andı. “Dönmeyi Düşünmediler” adı verilen program Eğitmenliğini Serpil Vurucu’nun yaptığı Odunpazarı Belediyesi Sunuculuk Atölyesi tarafından düzenlendi. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra çok sayıda Eskişehirli katıldı. Sanat Yönetmenliğini ise Aydın Ünal’ın yaptığı gecenin solistliğini ise Polen Cengiz yaptı. Sunuculuk Atölyesi üyelerinin şiirler, destanlar okuduğu, canlandırmalar yaptığı gecede, Cengiz Çanakkale Zaferi için yazılan türküleri seslendirdi. İzleyicilerine duygu dolu anlar yaşatan Dönmeyi Düşünmediler Programı, izleyicilerden tam not aldı. 

OSMANLI'NIN BATTIĞI YERDEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ KURANLARA DA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUM

Gecede konuşan Başkan Kurt, Sunuculuk Atölyesi tarafından düzenlene programı çok beğendiğini belirtti.  Başkan Kurt, “Ellerinize sağlık, tebrik ederim. Bugün Çanakkale dediğimiz zaman Mustafa Kemal Atatürk'ü anmazsak, onun büyüklüğünü kabul etmezsek, Cumhuriyet'in ve Kurtuluş Savaşı'nın ne olduğunu hiç kimse anlayamaz. Türkiye'de ne yazık ki bazıları Çanakkale'yi Mustafa Kemal'siz anmaya çalışıyor. Mustafa Kemal oradaydı ve bence de orada doğdu. Mustafa Kemal orada kahraman ve Mustafa Kemal oldu. Biz ona şükran borçluyuz. Çanakkale'de ölen yüz binlere borçlu olduğumuzun belki de daha fazlasını Mustafa Kemal'e borçluyuz. Asla ve asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Çanakkale'de milli değerlerimize saygı duyacağız. Kimseyle, başka değerlerle Çanakkale'deki milli değerleri kıyaslamayacağız. Türk'ün ateşle imtihanı orada başladı ve Türk, Türklüğünü Çanakkale'den sonra gösterdi. Çanakkale Osmanlı'nın kazandığı son zaferdi. Onun için Osmanlı'nın battığı yerden Türkiye Cumhuriyeti'ni kuranlara da şükranlarımızı, minnetlerimizi sunuyorum” dedi.  

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.