Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

KAZIM KURT’TAN BİR VEFA ÖRNEĞİ DAHA

Kazım Kurt’tan bir vefa örneği daha

5 Ekim 2022 Çarşamba

Çağdaş toplumun kurulmasına; sağlık, eğitim, çevre, kadın ve engelli haklarının savunulmasına; sanatın, kültürün ve vatandaşların kişisel gelişimine katkıda bulunmak için “halk merkezlerini” hizmete sunan Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin 17’nci halk merkezini Çankaya Mahallesi’ne açıyor. Huzurlu Sokak No: 4 adresinde bulunan halk merkezine, geçtiğimiz aylarda aramızdan ayrılan usta sanatçımız Cüneyt Arkın adı verilecek. Cüneyt Arkın Halk Merkezi’nin açılış töreni ise 9 Ekim Pazar günü saat 14.00’de yapılacak. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ‘Halk İçin Halk Merkezleri’ sloganı ile Odunpazarı’na yeni halk merkezleri açmaya devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi’nin 17’nci halk merkezi Çankaya Mahallesi’ne açılacak. Halk merkezine geçtiğimiz aylarda aramızdan ayrılan usta sanatçı Cüneyt Arkın adı verilecek. 

HALKIN KAHRAMANININ ADI HALK MERKEZİNDE YAŞAYACAK

Halkın sanatçısı ve kahramanı olan Cüneyt Arkın’ın adı halk merkezi ile ölümsüzleştirilirken, Cüneyt Arkın Halk Merkezi’nde özellikle kadınlar ve çocukların kişisel gelişimleri için keçe, örgü, iğne oyası, mefruşat, takı, dikiş, İngilizce ve Matematik gibi branşlarda atölyeler düzenlenecek. 250 m2 alana sahip Cüneyt Arkın Halk Merkezi, Çankaya Mahallesi Huzurlu Sokak No: 4 adresinde bulunuyor. Cüneyt Arkın Halk Merkezi’nin açılışı, 9 Ekim Pazar günü saat 14.00’de usta sanatçının ailesinin de katılımı ile yapılacak. 

HALK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Konuyla ilgili açıklama yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Çankaya Mahallesi’ne Odunpazarı Belediyesi’nin 17’nci halk merkezini açtıklarını söyledi. Hemşehrilerine verdiği ‘halk merkezi’ sözünün arkasında olduğunun altını çizen Başkan Kurt, “Odunpazarı’nda 16 mahallede 17 halk merkezi bulunuyor. Özellikle kadınların kişisel gelişimi ve meslek edinmesi; çocukların da derslerine yardımcı olması için halk merkezlerimizde çeşitli branşlarda atölyeler açıyoruz. Odunpazarı’ndaki halk merkezlerimizin sayısını artırmaya devam edecek, ‘Halk için’ gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm hemşehrilerimizi aynı zamanda hemşehrimiz de olan usta sanatçımız Cüneyt Arkın’ın adını yaşatacağımız, Cüneyt Arkın Halk Merkezi’nin açılışına davet ediyorum” dedi. 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.