Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

KAZIM KURT ODUNPAZARI’NIN YENİ KREŞİNİN AÇILIŞINI YAPACAK

Kazım Kurt Odunpazarı’nın yeni kreşinin açılışını yapacak

19 Mart 2024 Salı

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vizyon projeler arasında yer alan kreş sözünü yerine getirmeye devam ediyor. Başkan Kurt, Odunpazarı’nın yeni kreşini Vadişehir’e açıyor. Çalışmaları tamamlanan Şerife Aysel Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin açılışı, 20 Mart Çarşamba günü (YARIN) saat 14.00’de yapılacak. 

Odunpazarı Belediyesi’nde göreve geldiği günden beri “Kadınları ve Çocukları Mutlu Bir Odunpazarı” için çalışan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vizyon projelerde yer alan sözlerini yerine getirmeyi sürdürüyor. Başkan Kurt, Odunpazarı’nın çeşitli mahallelerine 8’i tam zamanlı olmak üzere toplam 16 kreş açtı. Odunpazarı’nın 17’nci kreşini ise Vadişehir Mahallesi’ne açılacak. Vadişehir Mahallesi Bamsi Sokak’ta bulunan kreşe Şerife Aysel Erkara adı verdi.  Şerife Aysel Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin açılışı 20 Mart Çarşamba günü saat 14.00’de yapılacak. 

6 SINIF 120 ÇOCUK KAPASİTELİ 
Şerife Aysel Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi, Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi ve Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi ile aynı alanda bulunuyor. Yaklaşık 120 çocuğun tam zamanlı okul öncesi eğitimi alacağı kreşin, 6 sınıfı olacak. 

“KALİTELİ, LAİK, BİLİMSEL VE EŞİT EĞİTİMİ SAVUNUYORUZ”
Tüm çalışmalarda olduğu gibi Şerife Aysel Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin çalışmalarıyla da yakından ilgilenen Başkan Kurt, hemşehrilerine verdiği kreş sözünün arkasında olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan ‘tasarruf genelgesinin’ yerel yönetimlere kreş yapmayı yasakladığını vurgulayan Başkan Kurt, “Biz bu genelgenin yasağına rağmen kreş yapmanın yolunu bulduk. Odunpazarı’nın 17’nci kreşini 20 Mart Çarşamba günü saat 14.00’de açacağız. Açılış törenine tüm hemşehrilerimiz davetlidir. Şerife Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi başta çocuklarımız ve anneleri olmak üzere tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.  

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.