Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

KAZIM KURT KREŞ SÖZÜNÜ YERİNE GETİRMEYE DEVAM EDİYOR

Kazım Kurt kreş sözünü yerine getirmeye devam ediyor

20 Mart 2024 Çarşamba

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vizyon projeler arasında yer alan kreş sözünü yerine getirmeye devam ediyor. Vadişehir Mahallesi’nde Odunpazarı Belediyesi ve Erkara Ailesi iş birliği ile yapılan kreşe, Şerife Aysel Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi adı verildi. Odunpazarı Belediyesi’nin 17’nci kreşi olan Şerife Aysel Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi, gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. 

Odunpazarı Belediyesi’nde göreve geldiği günden beri “Kadınları ve Çocukları Mutlu Bir Odunpazarı” için çalışan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vizyon projelerde yer alan sözlerini yerine getirmeyi sürdürüyor. Başkan Kurt, Odunpazarı’nın çeşitli mahallelerine 8’i tam zamanlı olmak üzere toplam 16 kreş açtı. Başkan Kurt, Odunpazarı’nın 17’nci kreşini Erkara Ailesi işbirliği ile Vadişehir Mahallesi’ne açtı. Vadişehir Mahallesi Bamsi Sokak’ta bulunan kreşe, Şerife Aysel Erkara adı verildi.  Şerife Aysel Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi, gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. 

Açılış törenine Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, CHP Osmaniye Milletvekili Asu Kaya,  CHP’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, Şerife Aysel Erkara, Erkara Ailesi, Eskişehir Eski Milletvekili Fahri Keskin, Eskişehir Ticaret Odası Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara ve oğlu Ahmet Ara ile çok sayıda Eskişehirli katıldı. 

CUMHURBAŞKANI’NIN YASAĞINA RAĞMEN KREŞ HİZMETİNİ SÜRDÜRÜYORUZ

Törende konuşan Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi olarak iddialı oldukları çocuklara kreş hizmetini sürdürdüklerini söyledi. Cumhurbaşkanı'nın yayınlanan tasarruf genelgesinde belediyelere kreş yapmayı yasaklamasına rağmen Kreş hizmetini sürdürdüklerini belirten Başkan Kurt, “Böyle dostlarımız var. Böyle yardımsever insanlarımız var. Odunpazarlıların dayanışmasıyla 17 kreş yaptık. Bugün açacağımız kreş, 6 sınıftan oluşuyor. 20’şer öğrenciden 120 öğrencinin eğitim göreceği bir yer. Size layık, sizin şahsınıza, Erkara Ailesi’nin adına layık bir kreş oldu. Odunpazarılılar adına sizlere teşekkür ediyorum. Bu iyiliği unutamayız. Bu kampüs sanki Odunpazarlıların dayanışma kampüsü. Sanki iyilik kampüsü. Yan tarafta gördüğünüz Ahmet Ara, Halil İbrahim Ara dostumuz tarafından yapıldı. Arkada gördüğünüz yaşlı bakım merkezi Lütfü Yüksel hemşehrimiz tarafından yapıldı. Burası Sayın Şerife Erkara tarafından yapıldı. Arkada iki tane daha sürpriz var. Önümüzdeki dönemde bunları da gerçekleştireceğiz” dedi.  

17 DÖNÜMLÜK KAMPUS İÇİNDE BİZİM DE HAYALİMİZE YER VERDİĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ

Açılış töreninde Erkara Alesi adına Şerife Aysel Erkara’nın oğulları Nuri, Şeref ve Cem Erkara birer konuşma yaparak, bu kreşin anneleri Şerife Aysel Erkara’nın hayali olduğunu söyledi. 
Erkara Ailesi adına konuşan Cem Erkara, 17 dönümlük kampus içinde Erkara Ailesinin de hayaline yer verdiği için Başkan Kurt’a teşekkür etti. Erkara, “Bu oluşumun, Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi, Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’ni, diğer hizmetleri Eskişehir’e kazandırabilmek adına verdiğiniz mücadeleden, bu süreç boyunca gösterdiğiniz yakın ilginizden dolayı, şahsınıza ve Odunpazarı Belediyesi’ne, emeği geçen tüm personele ailemiz adına teşekkürlerimizi sunarız” diye konuştu. 

Şerife Aysel Erkara ise yaptığı konuşmada, açılış törenine katılan herkese teşekkür etti. Konuşmalardan sonra Başkan Kurt, Şerife Aysel Erkara ve protokolde bulunan diğer isimler ile Şerife Aysel Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından Başkan Kurt, Şerife Aysel Erkara ve diğer katılımcılar ile birlikte kreşi gezdi. 

6 SINIF 120 ÇOCUK KAPASİTELİ 

Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi ve Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi ile aynı alanda bulunan Şerife Aysel Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nde yaklaşık 120 çocuk tam zamanlı okul öncesi eğitimi alacak. Kreşin, 6 sınıfı bulunuyor. 
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.