Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

KAZIM KURT: “GAZİLERİMİZ ULUSAL BİRLİĞİMİZİN SEMBOLLERİDİR”

Kazım Kurt: “Gazilerimiz ulusal birliğimizin sembolleridir”

18 Eylül 2023 Pazartesi

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Mesajına “19 Eylül 1921, TBMM tarafından Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal’ rütbesi ve ‘Gazi’ unvanının verildiği tarihi bir gündür” sözleri ile başlayan Başkan Kurt, bu nedenle 19 Eylül tarihinin Gaziler Günü olarak kutlandığını belirtti. Başkan Kurt mesajına şu sözlerle devam etti: “Tüm şehitlerimizin hatıralarına duyduğumuz saygı, gazilerimize ve ailelerine sahip çıkma görev ve sorumluluğumuz artarak devam etmelidir.  Ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü için savaşan gazilerimiz, ne yazık ki günümüzde birçok sorun ile mücadele etmek zorunda bırakılmıştır. Gazilerimize,  bu saygın unvana yakışır bir yaşam sunulması, sosyal haklarının verilmesi ve tüm gazilerimizin eşit haklardan yararlanması devletin asli görevidir. 

Gazilerimiz, egemenliğimizin, bağımsızlığımızın, milli birlik ve beraberliğimizin, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin onurlu birer sembolleridir. Onların gösterdiği fedakarlık ve kahramanlıklar, hafızalarımızdan asla silinmeyecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan sevgisinin sembolleri olan şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.