Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

KAZIM KURT ESNAF ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Kazım Kurt esnaf ziyaretlerini sürdürüyor

28 Mart 2024 Perşembe

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Odunpazarı genelinde ziyaretlerini sürdüren Odunpazarı Belediye Başkanı ve Adayı Kazım Kurt, cadde cadde sokak sokak gezerek hem vatandaşla hem de esnafla bir araya geliyor. Son olarak Emek Mahallesi’nde bulunan Ertaş Caddesi’ni ve Erenköy Mahallesi’ni gezen Başkan Kurt, esnafa işlerinde kolaylıklar diledi. 

VATANDAŞLARDAN KURT’A BÜYÜK İLGİ

Vatandaşlar, yol boyunca Başkan Kurt ‘a büyük ilgi gösterdi. Ziyaretleri sırasında esnafla sohbet eden Başkan Kurt, esnafa hayırlı Ramazanlar ve işler temennisinde bulundu. Esnafın ve vatandaşın derdini dinleyen Başkan Kurt, vatandaşın da esnafın da taleplerini dinleyerek notlar aldı. 

İNSANLAR BULGURU, PİRİNCİ, MERCİMEĞİ AVUÇ HESABIYLA ALIYOR

Mahalleleri gezerek mahalle esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini anlatan Başkan Kurt, esnafın da vatandaşın da en büyük derdinin yoksulluk olduğunun altını çizdi. “Asgari ücrete yılbaşında yaptıkları zam, daha işçinin cebine girmeden eridi. Yıllarca bu ülkede alın teri döken, emek harcayan emeklimizin hali ortada. Ramazan ayı gelmeden ete ve tavuğa 1 haftada 3 kez zam geldi. Önceden insanlar bayramdan bayrama et yerken, şimdi et yemek hayal oldu. İnsanlar bulguru, pirinci, mercimeği avuç hesabıyla alıyor. Sebzenin, meyvenin ise yanına yaklaşılmıyor” diyen Başkan Kurt, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Son bir yılda açlık sınırında 9 bin 207 lira, gıda dışındaki ihtiyaçlar için yapılması gereken harcamada 18 bin 524 lira ve yoksulluk sınırında ise 27 bin 731 liralık artış oldu. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, Ar-Ge birimi KAMU-AR’ın yaptığı hesaplamalara göre yoksulluk sınırı Mart’ta 4 bin 905 lira daha artarak 57 bin 280 liraya yükseldi. Açlık sınırı Mart ayında ilk kez 20 bin lira sınırını aştı. Türkiye artık yönetilemiyor. Ekonomi gittikçe kötüleşiyor. Tüm bunların tek bir nedeni var, o da Türkiye’nin yanlış ekonomi politikası. 31 Mart, hükümeti uyarmak, hükümeti frenlemek ve yanlış politikalarını engellemek için önemli bir gün. Pazar günü sandığa gidecek hemşehrilemiz tüm bunları düşünerek oyunu kullansın.” 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.