Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

KAZIM KURT: “BİZ BİRLİKTE OLACAĞIZ, BİZ GÜÇLÜ OLACAĞIZ”

Kazım Kurt: “Biz birlikte olacağız, biz güçlü olacağız”

21 Mart 2024 Perşembe

Odunpazarı Belediyesi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HABEV), Şahı Merdana ve Nevruza Merhaba etkinliği düzenledi. Etkinliğe katılan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Biz birlikte olacağız, biz güçlü olacağız ve biz her türlü baskıya rağmen özgürlüğü, adaleti, eşitliği savunacağız” dedi. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HABEV) tarafından düzenlenen Şahı Merdana ve Nevruza Merhaba etkinliğine katıldı.  Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Başkan Kurt’un yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan, HABEV Başkanı Kamer Durur ve çok sayıda Eskişehirli katıldı. Seyid İbrahim Erenler’in konuşmacı olduğu etkinlikte, Cem Doğan konser verdi. 

“DÜNYADA DOSTLUK, BARIŞ VE KARDEŞLİK HÂKİM OLSUN”

Etkinlikte konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt,  herkesin nevruzunu kutladı. Dünyada dostluğun, barışın, kardeşliğin hâkim olmasını dileyen Başkan Kurt, “Bugün Türkiye'mizde ne yazık ki bayramları bayram olarak kutlayamıyoruz. Bayramları bayram gibi kutlayamıyoruz ve o nedenle de sıkıntılar yaşıyoruz. Kötü yönetilen bir ülkede hiçbir şeyin güzel olması mümkün değil, ancak şu günlerde iktidarın baskıları çok yüksek. Bu nokta farklı bir noktaya gidiyor. Biz birlikte olacağız, biz güçlü olacağız ve biz her türlü baskıya rağmen özgürlüğü, adaleti, eşitliği savunacağız. Bu felsefe sizin temel felsefeniz, bizim de temel felsefemiz. Nevruzunuz kutlu olsun diyorum” dedi. 
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.