Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

KADINLAR HANIM EVİ’Nİ ÇOK SEVDİ

Kadınlar Hanım Evi’ni çok sevdi

11 Eylül 2023 Pazartesi

Odunpazarı Belediyesi tarafından kadınların sosyalleşmesi için Emek Mahallesi’nde açılan  ve ‘kadınlara özel’ olan Hanım Evi, büyük ilgi görüyor. Hanım Evinde bir araya gelen kadınlar birlikte üretip, paylaşıyor, gün ve doğum günü gibi etkinlikler düzenliyor.  

Odunpazarı Belediyesi’nin katılımcı belediyecilik anlayışının en güzel örneklerinden biri Emek Mahallesi’nde bulunan Hanım Evi. Hanım Evi, Odunpazarı Belediyesi’nin gönüllü birimi ATOP, bünyesinde yer alan gönüllü tasarımcılar ile birlikte hayal et-fikir üret-tasarla-hayata geçir mantığı ile mahalleli kadınların talepleri doğrultusunda hayata geçirildi. Sadece kadınlara hizmet eden Hanım Evinde, kadınlar, arkadaşları ve çocukları ile birlikte vakit geçiriyor. Yoğun ilgi gören Hanım Evi’nde kadınlar; günlerini, doğum günlerini ve tüm özel günlerini kutluyor. Ayrıca pazara, okula, alışverişe gidip gelirken Hanım Evinde dinlenebiliyor. 

Mahalleli kadınlar için bir sosyalleşme alanı olan Hanım Evi'nde, mutfak, oturma alanı, çocuk oyun alanı, emzirme bölümü bulunuyor. Ev konforunda olan Hanım Evi, kadınların buluşma, birlikte üretme, birlikte pişirme gibi aktivitelerine ev sahipliği yapıyor. Kadınların gün, doğum günü ve özel kutlamalar için randevu alınması yeterli. Hanım Evi’nden randevu almak isteyen kadınlar, 0 222 217 30 65 numaralı telefonu arayarak randevu alabilir. 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.