Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

KADINA YAŞAM HAKKI SERGİSİ KAPILARINI AÇTI

Kadına Yaşam Hakkı Sergisi kapılarını açtı

7 Aralık 2021 Salı

Odunpazarı Belediyesi, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) Kadına Yaşam Hakkı Sergisi düzenledi. Neri Mor Kar’ın eserlerinden oluşan “Kadına Yaşam Hakkı Sergisi” 19 Aralık 2021 Pazar Gününe kadar açık olacak. 

Odunpazarı Belediyesi, Türk Kadını’na seçme ve seçilme hakkı verilişinin 87’nci yıldönümünü ve Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle “Kadına Yaşam Hakkı Sergisi” düzenledi. Kadına yönelik şiddete dikkat çekilen sergi, Neri Mor Kar’ın (Neriman Karşanbaş) 40 yağlıboya, seramik, karışık ve akrilik eserlerinden oluşuyor. 

SERGİYİ ÖLDÜRÜLEN KADINLARA İTHAF ETTİ

Serginin açılışında konuşan Neri Mor Kar, Mustafa Kemal Atatürk’ün 5 Aralık’ta kadınlara birçok Avrupa ülkesinden daha önce verdiği seçme ve seçilme hakkının çok büyük bir devrim olduğunu söyledi. “Bunu birlikte kutlamanın mutluğunu duyuyorum” diyen Kar, sergiyi başta Ceren Özdemir olmak üzere erkekler tarafından katledilen tüm kadınlara ithaf etti. Kar, “Bundan sonra hiçbir kadın öldürülmesin, kendi seçimlerini yapabilsin” dedi. 

Kadına Yaşam Hakkı Sergisi, 19 Aralık 2021 gününe kadar ziyaret edilebilir.
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.