Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

EVDE KAL HAREKETSİZ KALMA!

Evde kal hareketsiz kalma!

6 Ocak 2021 Çarşamba

Odunpazarı Belediyesi, COVİD-19 (koronavirüs) salgını nedeniyle evlerinde vakit geçiren yurttaşların sağlığını koruması için “Evde Kal Hareketsiz Kalma” sloganı ile başlattığı spor yayınlarına devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi’nin facebook, youtube ve instagram sayfalarından yapılan yayınlarda, yurttaşlar evlerinden spor hocalarına eşlik edebiliyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle yurttaşların büyük bir bölümü evine kapandı. Odunpazarı Belediyesi de evde kendini karantinaya alan ve hafta sonları sokak kısıtlaması nedeniyle evlerinde kalmak zorunda kalan yurttaşlar için başlattığı, online evde spor hizmetini yeni videolar ile sürdürüyor. “Evde Kal Hareketsiz Kalma” sloganı ile Odunpazarı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan yayınlarda, Spor İşleri Müdürlüğü eğitmenleri yurttaşlara evlerinde yapabilecekleri hareketleri gösteriyor. Hatha Yoga, kardiyo, aerobik ve mat egzersizleri ile mat plates içeriklerinin yer aldığı Odunpazarı Belediyesi’nin spor yayınları, yeni videolarla devam edecek.

Sağlık sorunu olan kişilerin egzersizleri denemeden önce doktora danışmasının önem taşıdığını vurgulayan yetkililer, uzun süre hareketsiz kalmanın pek çok sağlık sorununa davetiye çıkardığına dikkat çekti.  Yetkililer, uzmanların kalp ve damar sağlığını korumak için haftada 3-4 gün egzersiz yapılmasını önerdiğini söyledi.

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.