Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

EMEK ŞİİR ÖDÜLÜ’NÜN BAŞVURU SÜRESİ 15 EKİM’E UZATILDI

Emek Şiir Ödülü’nün başvuru süresi 15 Ekim’e uzatıldı

2 Ağustos 2022 Salı

Odunpazarı Belediyesi ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES)Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen Emek Şiir Ödülü’nün başvuru süresi, 15 Ekim 2022 Cumartesi gününe kadar uzatıldı. Ulusal çapta gerçekleştirilen şiir ödülünün seçici kurulunda SES Eskişehir Şubesi Eş Başkanı Birtürk Özkavak, Rahmi Emeç, Betül Dünder, Ömer Asaf Tosun, Emel İrtem, Betül Tarıman ve Eylem Lodos yer alıyor. 

Sağlık emekçileri adına düzenlenen ödüle, daha önce ödül almamış, yayımlanmaya hazır kitap bütünlüğündeki dosyalar katılabilecek. Kitap oylumunda olmayan dosyalar değerlendirmeye alınmazken, gönderilen yayıma hazır dosyalarda çağdaş bir dünya ve şiir görüşü, şiirin gerektirdiği estetik ve dil bilinci temel ölçüt olacak. Ödüle katılacak yayıma hazır dosyalar, yedi nüsha halinde ayrı bir zarfta kısa özgeçmiş ve iletişim adresiyle birlikte, Dr. Birtürk Özkavak adına 71 Evler Mahallesi Dolunay Sokak No: 98 (71 Evler Aile Sağlığı Merkezi) Odunpazarı/ Eskişehir adresine gönderilecek. Kargodan dolayı oluşacak aksaklıklardan ödül komitesi sorumlu olmayacak. Ödül bir kişiye verilecek ve bölüştürülmeyecek. Katılan dosyalar sahiplerine geri gönderilmeyecek. 

SON BAŞVURU TARİHİ 15 EKİM CUMA GÜNÜ 

Ödülün son başvuru tarihi 15 Ekim 2022 Cumartesi gününe kadar uzatılırken, kazanan eser Odunpazarı Belediyesi’nin anlaşması olan yayınevi tarafından 1000 adet basılacak ve eser sahibine 100 adedi telif olarak verilecek. Ödül töreni ve yeri ile ilgili açıklamalar ise ayrı bir basın bülteniyle bildirilecek.

Detaylı bilgi almak isteyenler, 0 505 488 24 39 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir. Şiir ödülünün şartnamesine ulaşmak isteyenler, Odunpazarı Belediyesi’nin resmi web sitesinden (https://odunpazari.bel.tr/guncel/duyurular/emek-siir-odulu-sartnamesi) ulaşabilir.
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.