Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

EGE VE MARMARA ÇEVRECİ BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKAN KURT’U ZİYARET ETTİ

Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği Başkan Kurt’u ziyaret etti

19 Ocak 2023 Perşembe

Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. EMARÇEB Başkanı ve aynı zamanda Edremit Belediye Başkanı Selman Arslan, Başkan Kurt’u EMARÇEB’e üye olmaya davet etti. 

Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği (EMARÇEB), Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarete EMARÇEB Başkanı ve aynı zamanda Edremit Belediye Başkanı Selman Arslan, Birlik Encümen Üyeleri; Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Burhaniye Belediye Meclis Üyesi E. Oya Özakaron, Birlik Müdürü İmam Bakır Damar ile birlik çalışanları katıldı.  

Ziyaret sırasında Başkan Kurt ile Selman Arslan bir süre sohbet etti. Arslan birlik ve çalışmaları hakkında Başkan Kurt’a bilgi verdi. “Dünya nüfusu arttıkça ve teknoloji geliştikçe, giderek artan çevre sorunları yeryüzünde yaşayan tüm canlıların yaşamını zorlaştırıyor. Ülkemiz Ege ve Marmara bölgelerinin önemli maden yatakları açısından oldukça zengin olması, üstelik bu madenlerin çıkarılması için yeterli su kaynaklarına sahip bulunması, uluslararası maden ve enerji tekellerinin ağzını sulandırmakta, vahşi madencilik faaliyetleri ve çevre duyarlılığı bir yana itilerek gelişigüzel konuşlandırılan hidroelektrik santralleri, fosil bazlı termik santraller ve sanayi atıkları ile havamız ve suyumuz zehirlenmekte, doğamız katledilmektedir” dedi. EMARÇEB’in 2008 yılında çevre dostu belediyeler tarafından kurulduğunu söyleyen Arslan, ülke genelinde doğrudan çevre alanında faaliyet gösteren ilk ve tek yerel yönetim birliği olduklarını kaydetti. Başkan Kurt’u EMARÇEB’e üye olmaya davet eden Arslan, konuk severliği için de Başkan Kurt’a teşekkür etti.  

Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurt, Birlik Başkanı ve aynı zamanda Edremit Belediye Başkanı Selman Arslan ve Encümen üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.