Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ÇÖP ÇIKARTMA SAATLERİNE DİKKAT!

Çöp Çıkartma Saatlerine Dikkat!

10 Temmuz 2023 Pazartesi

Vatandaşların daha temiz bir ortama sahip olmasını önemseyen Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri “Daha Temiz ve Yaşanabilir Odunpazarı” parolasıyla çalışmalarını 7/24 sürdürüyor. 

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bölge sınırları içerisinde bulunan cadde ve sokaklar modern araçlarla temizleniyor. Ekipler ayrıca boş arsalardaki çöp ve molozları da topluyor. Odunpazarı halkının layık olduğu daha temiz ve ferah bir çevrede yaşaması için özveriyle çalışan Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaz mevsimi dolayısıyla artan yoğun talepleri de günlük olarak değerlendiriyor. 

ZAMANINDA ÇIKARILMAYAN ÇÖPLER KİRLİLİĞE VE KÖTÜ KOKUYA NEDEN OLUYOR

Çankaya, Ihlamurkent, Vadişehir, Gündoğdu, Orhangazi, 75 Yıl Mahallesi ve kırsal mahallerde çöpler sabah 07.00-09.00 saatleri arasında toplanırken, diğer mahallelerde ise çöpler akşam 19.00-21.00 saatleri arasında toplanıyor. Vatandaşlar, temizlik ile ilgili her türlü istek ve sorunlarını ALO ÇÖP hattı olan 250 43 46 No'lu telefona ya da 0552 250 43 46 Whatsapp iletişim hattına bildirebiliyor. ALO ÇÖP hattı sayesinde zamanında alınmayan çöpler ve cüruflar mobil çöp toplama araçlarıyla kısa bir süre içerisinde alınıyor. Vatandaşların çöp çıkarma saatlerine dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, zamanında çıkarılmayan çöplerin kirliliğe, kötü koku ve görüntüye neden olduğunu belirtti.

MOLOZLAR 5 ÇUVALA KADAR ÜCRETSİZ TOPLANIYOR

Odunpazarı’nı Eskişehir'in en temiz ilçesi yapmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, rutin şekilde yaptıkları temizlik hizmetlerinin yanında moloz ve hafriyatları da topluyor. Ev veya işyerlerinde yapılan tadilatlar sonrasında çıkan hafriyat ve molozları bulundukları yerden alarak çevre kirliliğinin önüne geçen ekipler, kendilerine bildirilen tadilat atıklarını 5 çuvala kadar ücretsiz olarak topluyor. 5 çuvalı geçen tadilat atıkları ise Odunpazarı Belediye Meclisinin kararı doğrultusunda ücret karşılığında alınarak bertaraf tesislerine götürülüyor. 

ÇUVALLANMIŞ OLAN MOLOZLAR ALO ÇÖP HATTINA BİLDİRİLMELİ

Konu ile ilgili açıklama yapan yetkililer, çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, “Vatandaşların, belediyemize müracaat etmeleri durumunda, 5 çuvalın altındaki hafriyat ve moloz atıklarını ücretsiz olarak; 5 çuvalı geçen atıkları ise belirli bir ücret karşılığında alıyoruz. Odunpazarı Belediyesi olarak yaşadığımız alanların daha temiz bir görünüme sahip olmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Vatandaşlarımız, Odunpazarı Belediyesi sınırları içinde bulunan çuvallanmış olan hafriyat ve moloz atıklarının alınması için mesai saatleri içerisinde aynı zamanda ALO ÇÖP Hattı da olan 0 (222) 250 43 46 numaralı telefonu arayabilir veya 0 (552) 250 43 46 Numaralı WhatsApp hattından Odunpazarı Belediyesi Alo Çöp Hattı’na ulaşabilir” dedi. 

 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.