Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ÇAĞDAŞ SANATLAR GALERİSİ YOLCULUĞUNA ARGUMENTUM İLE DEVAM EDİYOR

Çağdaş Sanatlar Galerisi yolculuğuna Argumentum ile devam ediyor

19 Haziran 2022 Pazar

Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi, sanat yolculuğuna Murat Ateşli’nin Argumentum Resim Sergisi ile devam ediyor. Çağdaş Sanatlar Galerisinin 25’inci sergisi olan Argumentum, 21 Haziran’da sanat severlerle buluşacak. 

Kapılarını 2017 yılında “Salvador Dali / Zodyak-Pantagruel” Sergisi ile açan Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi, bugüne kadar 24 sergiye ev sahipliği yaptı. Odunpazarı’nda hayat sanat birlikteliğini sağlayan Çağdaş Sanatlar Galerisi, sanat serüvenini 
Murat Ateşli’nin Argumentum Resim Sergisi ile sürdürüyor. Çağdaş Sanatlar Galerisinin 25’inci, 2022 yılının ise üçüncü sergisi olan Argumentum’um açılışı 21 Haziran Salı günü yapılacak. Saat 18.30’da sanat severlerle buluşacak olan Argumentum, 29 Temmuz’a kadar açık kalacak. 

Murat Ateşli Argumentum ile kendini izleyicinin yerine koyarak yapıtını oluşturur. Neye baktığına, yapıtına nasıl bir biçim-anlam ilişkisi yüklediğine, sanatsal üretim pratiğinde, atölyesinde salt kişisel edinimlerinin süreç ve sonuca mı odaklandığına ya da yaşadığı çevreden kaynaklanan iklim, coğrafya, aile toplumsal ve siyasal yapı gibi etmenlerden kendisine ne gibi deneyimler sağladığına dair sorulara cevap arar. Argumentum, yapıtların görünüşlerini oldukları gibi değil, manipülatif yapıya dönüştüren bir süreci tanımlar. Dilin ve anlatının yapısal göstergeleriyle bu süreci gösterir. Yapıtlarda olduğu gibi bu manifestonun içinde de Argumentum yer almaktadır.

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.