Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

BAŞKAN KURT YENİKENT MAHALLESİNDE DÜZENLENEN YAĞMUR DUASI VE HIDIRELLEZ ŞENLİĞİNE KATILDI

Başkan Kurt Yenikent Mahallesinde düzenlenen yağmur duası ve Hıdırellez şenliğine katıldı

6 Mayıs 2022 Cuma

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Seyitgazi’ye bağlı Yenikent Mahallesinde düzenlenen geleneksel Hıdırellez şenliği ve yağmur duasına katıldı. Çevre mahallelerden de katılımın olduğu etkinlikte, Yenikentliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin de açılışı yapıldı.  

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Seyitgazi ilçesine bağlı Yenikent Mahallesinde düzenlenen Hıdırellez şenliği ve yağmur duasına katıldı. Etkinlik boyunca vatandaşlarla sohbet eden Başkan Kurt, vatandaşların istek ve beklentilerini de dinledi. Etkinlikte ayrıca Yenikentliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin de açılışı yapıldı. Dernek binasını gezen Başkan Kurt, dernek yöneticilerine başarılar diledi.  Yenikent Mahallesi sakinleri de ilgi ve ziyaretinden dolayı Başkan Kazım Kurt’a teşekkür etti.

Etkinlikte konuşan Başkan Kurt, yağmur dualarının kendileri için büyük önem taşıdığını vurguladı. Edilen duaların kabul olmasını dileyen Başkan Kurt, Hıdırellez’in Orta Asya, Ortadoğu, Anadolu ve Balkanlar’da kutlanan bahar bayramı olduğuna dikkat çekti. Başkan Kurt, “Hıdırellez, baharın geldiğinin müjdecisi. Türkiye sıkıntılı günler geçiriyor. Yaşam şartları zorlaştı, hayat çok pahalı, enflasyon yüzde yüzleri geçti. Bu bahar, ülkemize umut olsun. Edilen dualar, tutulan dilekler kabul olsun” dedi. 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.