Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

BAŞKAN KURT YENİKENT KAPALI PAZAR YERİ VE KÜLTÜR MERKEZİ’Nİ İNCELEDİ

Başkan Kurt Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’ni inceledi

12 Kasım 2023 Pazar

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ‘Vizyon Projeler’ içinde yer alan Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi çalışmalarıyla yakından ilgileniyor. İnşaat alanında düzenli olarak denetimler gerçekleştiren Başkan Kurt, çalışmaları yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi alıyor. 

Hemşehrilerine verdiği sözleri yerine getirmeye devam eden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, gerçekleştirilen çalışmalarla da yakından ilgileniyor. Sık sık çalışmaları yerinde incelemek için denetimlere çıkan Başkan Kurt, yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.  Başkan Kurt, incelemeler kapsamında ilgili Başkan Yardımcısı Adnan Evren Olcay ve birim müdürleri ile birlikte Yenikent’te inşaatı devam eden Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’ne gitti. Başkan Kurt’a Yenikent Mahalle Muhtarı Nezahat Nazik ve Gültepe Mahalle Muhtarı Ali Al da eşlik etti. Burada çalışmaları inceleyen Başkan Kurt, yetkililerden Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi ile ilgili bilgi aldı. 

80 BİN KİŞİYE HİTAP EDEN BİR MERKEZ HALİNE GELECEK

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Kurt, hemşehrilerine verdiği sözleri tutmaya devam ettiklerini söyledi. Başkan Kurt, “Hemşerilerimize hak ettikleri hizmeti sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Elimizde olmayan sebeplerden kaynaklı, kapalı pazar yerimizi plânladığımız tarihte açamadık. Ancak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burayı bitirdiğimiz zaman Yenikent, Yıldıztepe, Gültepe, Büyükdere ve Çankaya mahalleleri olmak üzere yaklaşık 80 bin kişiye hitap eden bir merkez haline gelecek. 6 katlı olacak olan bu tesiste otopark, alışveriş merkezi, pazar yeri, çok amaçlı bir salon, düğün salonları ve çatı katında da bir restoranımız olacak. Çalışmalar tamamlandıktan sonra en kısa sürede de Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’ni hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.